czwartek, 30 czerwca, 2022

FIFA nałożyła karę na PZPN. Chodzi o mecz barażowy ze Szwecją

FIFA nałożyła karę na Polski Związek Piłki Nożnej. Chodzi o złamanie zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas meczu reprezentacji ze Szwecją, który został rozegrany pod koniec marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

FIFA opublikowała w poniedziałek decyzje o karach, które zostały nałożone przez Komisję Dyscyplinarną na poszczególne federacje piłkarskie. Chodzi o różnego rodzaju incydenty, które miały miejsce podczas eliminacji do MŚ 2022w Katarze. Na liście znalazł się również Polski Związek Piłki Nożnej.

PZPN zapłaci prawie 80 tysięcy złotych

PZPN będzie musiał zapłacić karę wynoszącą 17 tysięcy franków, czyli blisko 78 tysięcy złotych. Wszystko ze względu na złamanie zasad dotyczących porządku i bezpieczeństwa podczas barażowego meczu ze Szwecją. Przypomnijmy, że spotkanie miało miejsce 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Obejrzało je na żywo ponad 54 tysiące kibiców.

Wtargnięcie kibiców na boisko, odpalenie środków pirotechnicznych czy zablokowanie przejść na schodach to główne zarzuty postawione Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Kara nałożona biało-czerwonym jest jednak niewielka w porównaniu z innymi federacjami. Najsurowsze sankcje zastosowano w przypadku Senegalu, który to kraj musi zapłacić ponad 800 tysięcy złotych.

Ukraina otrzyma pomoc od PZPN. Jej kadra zagra w Polsce!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA