Reklama

Ukraina otrzyma pomoc od PZPN. Jej kadra zagra w Polsce!

Ukraina po raz kolejny otrzyma od Polaków pomocną dłoń. Ołeksandr Petrakow, selekcjoner tamtejszej reprezentacji piłkarskiej przyznał, że jego kadra dwa mecze zbliżającej się Ligi Narodów rozegra na terenie naszego kraju.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Według terminarza UEFA Ukraina ma zagrać u siebie 11 czerwca z Armenią. Z kolei trzy dni później nasi wschodni sąsiedzi powinni podejmować Irlandię. Ze względu na rosyjską inwazję trudno sobie wyobrazić, aby do tych spotkań doszło na ukraińskich stadionach. Pomóc w organizacji chcą jednak Polacy.

Ukraina zagra w Polsce. Ma świetne wspomnienia z Łodzi

Prezes PZPN-u Cezary Kulesza rozmawiał już w tej sprawie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem. Zaproponował, żeby nasi wschodni sąsiedzi w związku z wojną zagrali na polskich stadionach. Działacz zapewnił również, że nasz kraj może pomóc w przeprowadzeniu przygotowań do finałów baraży ze Szkocją, które czekają Ukraińców już 1 czerwca.

Prezes naszej federacji Andrij Pawełka jest świadom, że w związku z wojną może się okazać, iż w czerwcu nie zagramy na Ukrainie. Wiem jednak, że jest już po rozmowach z prezesem polskiej federacji na temat gry w ich kraju. Ja się na to zgodziłem – przyznał Ołeksandr Petrakow, opiekun ukraińskiej reprezentacji.

Polska jest dla nas szczęśliwym miejscem. W 2019 roku wygraliśmy w Łodzi finał Mistrzostw Świata do lat 20. Myślę, że teraz możemy wykorzystać te same stadiony. Ukraińcy z pewnością przyjdą nas dopingować – dodał.

Warto podkreślić, że Ukraińcy nadal liczą, iż mecze uda im się rozegrać we własnym kraju. Mają nadzieję, że sytuacja na froncie do czerwca ulegnie znacznej poprawie i nie będzie trzeba angażować Polaków do pomocy.

Ukraina zastąpi Rosję w siatkarskich MŚ 2022. Może zagrać w PolscePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama