Strona główna Koszykówka Filip Dylewicz oficjalnie wraca do Sopotu!

Filip Dylewicz oficjalnie wraca do Sopotu!

0

Filip Dylewicz wraca do zespołu Trefla Sopot. Zawodnik po 3 latach gry w PGE Turowie Zgorzelec postanowił wrócić do zespołu w którym się wychował.

Filip Dylewicz to legenda sopockiego klubu. Występował w nim od 1997 roku aż do roku 2013 z wyjątkiem sezonów 2002/2003 oraz 2009/2010. W 2013 postanowił przenieść się do zespołu PGE Turowa Zgorzelec by walczyć o najwyższe cele. W ostatnim sezonie gracz notował średnio 13.3 punktu oraz 7.3 zbiórki będąc liderem ekipy ze Zgorzelca.

Teraz postanowił wrócić do Sopotu. Z Treflem zdobywał wszystko co było do zdobycia: 6 mistrzostw Polski, 2 wicemistrzostwa Polski, brązowy medal Mistrzostw Polski, 5 Pucharów Polski czy 2 Superpuchary Polski.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że po trzech latach znów założę moją ulubioną żółto-czarną koszulkę z numerem ósmym – powiedział Filip Dylewicz. – Myślę, że władzom klubu udało się stworzyć ciekawą drużynę z odpowiednią proporcją zawodników doświadczonych do zdolnej młodzieży. Cieszy mnie, że w Sopocie nadal realizuje się wizja pana Kazimierza Wierzbickiego, który 19 lat temu sprawił, że znalazłem się w tym miejscu. Przez te wszystkie wspólne lata osiągnęliśmy wiele, ale mam nadzieję, że przed nami jeszcze sporo pięknych momentów.”

Transfer Filipa Dylewicza kończy budowę składu Trefla Sopot na sezon 2016/2017.

źródło:treflsopot.pl

Komentarze