Finał TBL: Turów lepszy od Stelmetu w pierwszym starciu!

28 maj 2015, 20:33

Turów Zgorzelec pokonał w pierwszym spotkaniu finałowym Tauron Basket Ligi Stelmet Zielona Góra 85-77. Gospodarzem była drużyna ze Zgorzelca. Mistrzem Polski zostanie ten zespół, który jak pierwszy wygra cztery mecze.

Pierwsze minuty spotkania należały do gości, którzy prowadzili 11-4. Taki stan nie trwał jednak zbyt długo. Dzięki dobrej postawa Michała Chylińskiego i Damiana Kuliga Turów zniwelowała tę stratę, a następnie wyszedł na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39-34.

Trzecia kwarta należała do Mardy Collinsa i Kuliga. W pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła 15 punktów, a ostatecznie po tej części gry na tablicy widniał wynik 62-52.

Pomimo trudnej sytuacji Stelmet nie poddawał się i dzięki dobrej dyspozycji rzutowej zza linii trzech punktów Russella Robinsona strata zmniejszyła się do jednego punktu. Trzy minuty przed końcem był remis, ale chwilę później akcję za trzy punkty przeprowadzili Collins, a następnie Kulig. Był to kluczowy moment tego spotkania. Ostatecznie Turów wygrał ze Stelmetem 85-77.

Najlepszym strzelcem Turowa był Mardy Collins, który zakończył spotkanie z 21 punktami, ośmioma zbiórkami i trzema asystami. Damian Kulig zdobył 17 punktów i miał 10 zbiórek. W dużynie z Zielonej Góry najlepszy był Łukasz Koszarek z 18 punktami i sześcioma asystami.