GP Monako. Verstappen zdominował wyścig i powiększa przewagę w “generalce”

29 maj 2023, 08:30

Podczas wyścigu GP w Monako Max Verstappen po raz kolejny pokazał, że zamierza obronić tytuł mistrza świata Formuły 1. Holenderski kierowca wyścigowy nie dał żadnych szans reszcie stawki i pewnie zwyciężył, powiększając tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej.

Pewne zwycięstwo Verstappena w Monako

Na torze w Monaco bezkonkurencyjny był broniący tytułu mistrza świata Max Verstappen z ekipy Red Bulla. Holenderski kierowca odniósł tym samym już czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie Formuły 1 i 39. w całej karierze i umocił się na prowadzeniu w całym cyklu.

Drugie miejsce w kultowym wyścigu na ulicznym torze zajął Fernando Alonso z Aston Martina, który do zwycięzcy stracił 27,921 s. Na najniższym stopniu podium uplasował się Esteban Ocon z zespołu Alpine, a jego strata wyniosła 36,990 s.

Klasyfikacja kierowców po GP Monako

Przewaga Maxa Verstappena nad resztą stawki w klasyfikacji generalnej jest coraz większa. Holender jak dotąd triumfował w GP Bahrajnu, GP Australii, GP Miami i właśnie w GP Monako. Kolejną szansę na powiększenie przewagi będzie miał 4 czerwca podczas GP Hiszpanii w Barcelonie.