Strona główna Pozostałe Sporty motorowe Formuła 1: Kubica komentuje testy

Formuła 1: Kubica komentuje testy

0
fot.: Eric Vargiolu/DPPI

– Sam fakt, że jestem wśród kandydatów to duże osiągnięcie – powiedział Robert Kubica po wtorkowych testach na torze w Abu Zabi. Polak jest jednym z kandydatów do zastąpienia Felipe Massy w Williamsie.

Robert Kubica przejechał na torze w Abu Zabi ponad 100 okrążeń, najwięcej ze wszystkich kierowców. Najlepszy czas, jaki wykręcił to: 1.41.296. W całej stawce był to siódmy rezultat. Polak wyprzedził między innymi dwukrotnego Mistrza Świata, Fernando Alonso. O poranku na torze najlepiej zaprezentował się Fin, Kimi Raikkonen z Ferrari.

Dla Polaka była to pierwsza przygoda z zespołem Williamsa w aktualnym samochodzie. Robert Kubica już wcześniej sprawdzał się za kierownicą aut ekipy z Grove, ale jeździł bolidami sprzed 3 lat. Teraz Williams sprawdza go w nowej maszynie i gdy na torze są inni kierowcy.

– Gdybym wrócił do bolidu sprzed 7 lat, byłbym tak samo szybki a może i lepszy w pewnych rzeczach. Jestem pozytywnie zaskoczony: 100 kółek, powtarzalność. A zwykle nowe rzeczy zabierają energię – powiedział Kubica cytowany przez Aldonę Marciniak, dziennikarkę “Przeglądu Sportowego”.

Komentarze