Francuzi chcą powtórki finału MŚ. Winią Marciniaka

23 gru 2022, 15:01

Choć wszyscy zdążyli już ochłonąć po niezwykle emocjonującym finale mistrzostw świata w Katarze, Francuzi nie dają za wygraną. W sieci powstała petycja, której celem jest doprowadzenie do powtórki meczu z Argentyną, czego powodem są rzekome błędy Szymona Marciniaka.

Niedawny finał mistrzostw świata w Katarze miał polski akcent. Starcie pomiędzy Argentyną i Francją prowadził polski zespół arbitrów, z Szymonem Marciniakiem na czele. Najlepszy polski sędzia otrzymał mnóstwo pochwał za wykonywaną pracę przez cały mecz, głównie za sprawą pewnych i natychmiastowych decyzji.

“L’Equipe” krytycznie ocenił pracę Marciniaka

Choć po zakończeniu spotkania Marciniak był chwalony praktycznie z każdej strony, Francuzom nie do końca podobała się jego praca. Dziennik “L’Equipe” bardzo krytycznie ocenił jego sędziowanie, wystawiając mu notę “2” w skali 1-10. Wytykano mu kilka błędów, które zaważyły o wyniku spotkania.

Po powrocie do Polski Marciniak odniósł się do tych opinii. – Informacje z L’Equipe wrzucam do “składu desek”. Liczy się to, co mówią piłkarze. Francuzi dziękowali po meczu, byli zadowoleni z sędziowania. Kiedy Francuzi strzelali gola, na boisku było siedmiu ich rezerwowych. Doszukiwanie się takich rzeczy nie jest zbytnio poważne – podsumował.

Francuzi chcą powtórki finału MŚ

Na tym jednak pretensje Francuzów się nie skończyły. Dziennik “L’Equipe” przekazał, że stworzona została petycja, której celem jest doprowadzenie do powtórki finałowego spotkania. Jak dotąd znalazło się pod nią blisko 200 tysięcy podpisów.

Niezadowolenie francuskich kibiców dotyczy kilku sytuacji. Ich zdaniem Marciniak niesłusznie podyktował rzut karny po faulu Dembele na Di Marii, a także nie powinien uznać gola argentyńskiego skrzydłowego, bowiem wcześniej faulowany był Kylian Mbappe.


Mało prawdopodobne, aby takie starania francuskich kibiców dały jakikolwiek skutek. Przed sześcioma laty w sieci pojawiła się podobna petycja – polscy kibice domagali się powtórzenia ćwierćfinałowego starcia z Portugalią podczas Euro 2016. Uznano wówczas, że przy rzucie karnym Jakuba Błaszczykowskiego zbyt szybko z linii bramkowej ruszył Rui Patricio.

Tymoteusz Puchacz trafi do Francji? Może zagrać z innym Polakiem

Podobne teksty

Komentarze

  1. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010, podczas meczu Francja-Irlandia, w dogrywce zagrał ręką – było to o tyle istotne, że poprzez zatrzymanie piłki podał do Williama Gallasa, który zdobył bramkę zapewniającą Francji awans na mundial. Po meczu Henry przyznał się, że umyślnie zagrał ręką, jednak dodał, że wina jest po stronie sędziego, który tę bramkę uznał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA