Niebezpieczny faul w meczu Legia – Puszcza. Cholewiak ze złamaniami kości czaszki! [WIDEO]

19 lut 2024, 08:58

W niedzielnym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa i Puszczą Niepołomice doszło do groźnego zdarzenia, w wyniku którego Mateusz Cholewiak opuścił boisko na noszach. Badania wykazały, że zawodnik beniaminka doznał złamań kości twarzoczaszki.

Legia zaledwie zremisowała z Puszczą

Niedzielne spotkanie w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy było dla Legii Warszawa drugim z rzędu meczu przeciwko beniaminkowi ligi. Przed tygodniem wicemistrzowie Polski wygrali na Stadionie Śląskim 1:0 z Ruchem Chorzów, rozpoczynając wiosenną rundę od zwycięstwa.

W niedzielę natomiast drużyna Kosty Runjaicia grała przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice. Od 42. minuty Legia musiała gonić wynik po trafieniu Michała Koja. W 86. minucie do wyrównania doprowadził Maciej Rosołek, ale na nic więcej gospodarzy nie było stać. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Cholewiak wykluczony na dwa miesiące

W pierwszej połowie, na kilka minut przed bramką dla Puszczy doszło do bardzo groźnej sytuacji. Obrońca Legii, Marco Burch chciał powalczyć z Mateuszem Cholewiakiem o piłkę. Był jednak lekko spóźniony, w efekcie czego powalił zawodnika Puszczy na ziemię.

Sytuacja wyglądała bardzo groźnie i tak w istocie było. Cholewiak dostał cios w głowę i został zniesiony z boiska na noszach z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Austriak dostał jedynie żółtą kartkę, a sam po chwili wrócił do gry.

W niedzielny wieczór Puszcza wydała komunikat w sprawie swojego zawodnika. – Szczegółowe badania wykazały, że w wyniku faulu Burcha na Cholewiaku nastąpiły liczne złamania kości twarzoczaszki i czeka go operacja. Wstępne diagnozy mówią, że uraz wyeliminuje naszego zawodnika na okres ok. 2 miesięcy – czytamy.