Futsal Masters: FC Barcelona przegrywa z LEX Kancelarią Słomniki

1 wrz 2017, 16:06

Pierwszy września to drugi dzień turnieju Futsal Masters rozgrywanego we wrocławskiej Hali Orbita. Na początek Napoli Calcio wygrało 3:2 z Sokolem Khmielnitsky, a następnie LEX Kancelaria Słomniki mierzyła się z FC Barceloną.

Futsaliści ze Słomników świetnie rozpoczęli mecz i zagrażali bramce przeciwników. Szybkie akcje tworzyły się po obu stronach i kibice mogli zobaczyć bardzo ciekawe widowisko. Już w trzeciej minucie LEX Kancelarii udało pokonać się bramkarza rywali Miguela Feixasa de Jesusa. Bramkę na 0:1 strzelił Adam Jonczyk. Polacy poszli za ciosem i kilkanaście sekund później na listę strzelców wpisał się Konrad Podobiński. Obraz gry pozostawał jednak niezmienny. Trzy minuty później wrzutka Nila Closasa z rogu trafiła idealnie do Luisa Garcii, który zmienił wynik na 1:2. Od tego momentu to FC Barcelona zaczęła przeważać na parkiecie, lecz graczom z Małopolski nie brakowało sytuacji. Najbliżej bramki był Andrzej Musiał, który w 12. minucie potężnym strzałem trafił w golkipera. Rezultat do przerwy już się nie zmienił.

W drugiej odsłonie Katalończyków bronił Alex Lluch Romeu. Zawodnicy z Barcelony opanowali na pewien czas polskich graczy. W 34. minucie po płaskim podaniu od Adama Wędzonego akcję świetnie wykończył Roman Vakhula. Blaugrana przegrywając 1:3 zaryzykowała grę z lotnym bramkarzem. Nie opłaciło się to, ponieważ po przejęciu piłki z własnej połowy celnie do bramki rywali trafił Dominik Solecki i zrobiło się 1:4. Chwilę potem właśnie lotny bramkarz – Oriol Santos honorowo strzelił bramkę na 2:4.