Gdynianki lepsze od Energii

4 lut 2016, 23:30

Basket 90 Gdynia pokonał Energę Toruń 76:74. Gospodynie do zwycięstwa kolejny raz poprowadziła Jelena Skerović, która zdobyła 16 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek.

Spotkanie pomiędzy Basketem 90 a Energą zapowiadało się wyjątkowo emocjonująco. Z jednej strony gospodynie walczące o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off, a z drugiej Torunianki, które potrzebowały zwycięstwa po pechowej porażce we Wrocławiu.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Na dużą przerwę torunianki schodziły z jednopunktową (39:40) przewagą. Trzecia kwarta odcisnęła piętno na przebiegu całego spotkania. Punkty zdobywane przez trio Jelene Skerović, Kamilę Podgórną i Anne Jakubiuk dały siedmiopunktową przewagę nad przyjezdnymi.

Ostatnie kwarta to pokaz coraz lepszej gry Gdynianek, które przestały popełniać straty i znacznie lepiej zagrały w obronie. Duża w tym zasługa młodych Jakubiuk i Podgórnej, skutecznych i zaangażowanych pod obydwoma koszami. Wysokie prowadzenie było jednak dekoncentrujące dla koszykarek Basketu 90, które na dwie minuty przed końcem prowadziły różnicą zaledwie 4 punktów. Zmęczenie gospodyń wykorzystywała zwłaszcza Matee Ajavon, dla której to był dopiero drugi mecz w zespole Energi, oraz Taylor, która jednak nie wykorzystała rzutu mogącego doprowadzić do dogrywki.

Basket 90 Gdynia – Energa Toruń 76:74 (17:21, 22:19, 23:15, 14:19)

Basket 90: Skerović 16 (7 asyst), Kotnis 14, Podgórna 14, Johnson 10 (11 zbiórek), M. Bibrzycka 9, Malone 6, Troina 5, Jakubiuk 2, Suknarowska 0, Grabowska, A. Bibrzycka, Rembiszewska.

Energa: Ajavon 18, Misiek 13, Walich 12, Taylor 11, Idczak 9, Tłumak 6, Skorek 3, Kudraszowa 2, Szczechowiak 0, Płonka, Macaulay, Darnikowska.