Gdynianki wygrywają kolejne derby Trójmiasta

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:02
9 lis 2019, 18:56

Deklasacja w drugiej i trzeciej kwarcie zespołu DGT Politechiniki Gdańkiej przez Arkę wystarczyła, by gdynianki wygrały swoje kolejne derby Trójmiasta. Naskutecznejszą na boisku była zawodniczka Arki Marie Gullich.

W jedynym rozegranym dziś spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet ekipa DGT Politechniki podejmowała Arkę Gdynia. W premierowej kwarcie w pierwszej kwarcie mogliśmy oglądać skuteczne akcje z obu stron i wyrównane zawody gdyż żadnej z ekip nie udało się zbudwać większej przewagi. Arka najwyższe swoje prowadzenie osiągnęła już w piątej minucie (stan 7:10) i nie co ponad dwie minuty później ponownie trzypunktową przewagą legitymowały się przyjezdne. To w odpowiedzi w końcówce pierwszej kwarty gdańszczanki zaliczyły serię 10:2 (w tym dwie celne trójki Hudson) i to one przez moment prowadziły 22:17.

W drugiej kwarcie to właśnie ekipa gości z Gdynii rozpoczęła budowanie przewagi. Od stanu 26:25 dla DGT Politechniki w trzynastej minucie spotkania gdynianki do końca spotkania rzuciły szesnaście oczek tracąc dwa…

Po zmianie stron zawodniczki Arki szybko wybiły szansę na sukces w tym spotkaniu rywalkom. Pierwsze 5 min i 19 sekund tej kwarty wygrały w stosunku 0:13 i prowadziły w całym meczu 28:54. Pojedyńcze trafienia Alice Nayo nie miały wpływu na wynik. Swoje punkty dorzucały kolejno wszystkie zawoniczki przebywające na boisku, a celne wolne Wińkowskiej sprawiły iż w dwudziestej dziewiątej minucie spotkania gdynianki prowadziły już ponad trzydziestoma oczkami.

Czwarta odsłona nie miała kompletie znaczenia na wynik końcowy. Kilkukrotnie Arka osiągała przewagę trzydziestu pięciu minut. W obu ekipach minuty dostawały rezerwowe.

DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA – ARKA GDYNIA 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 16:16)

DGT Politechnika (najwięcej): Nayo 10 (5 zbiórek), Hudson 9 (4 asysty), Smith 9, Strzelczyk 8

ARKA (najwięcej): Gullich 16 (5 zbiórek), Papova 14 (6 zbiórek i 2 asysty), Slamova 12 (9 asyst), Ballintova 9

Teraz w Energa Basket Lidze dwa tygodnie przerwy związane z kwalifikacjami do Mistrzostw Europy koszykarek. Na parkiety ligowe zawodniczki wrócą 23 listopada.