Gdynianki z drugą wygraną w Eurolidze

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:59
28 lis 2019, 20:06

W wyjazdowym meczu koszykarki Arki Gdynia odnoszą drug wygraną w Eurolidze w tym sezonie. Po dreszczowcu polski zespół wygrywa 59:61.

Dziś pod koszami nie do zatrzymania była Marie Gulich, która zdobyła 22 punkty!

Po zaciętym i pełnym walki meczu w Sopronie, z drugiego zwycięstwa w Eurolidze mogły cieszyć się koszykarki Arki Gdynia. Drużyna trenera Vetry na 4 minuty przed zakończeniem spotkania po trafieniu Gulich prowadziła 60:53, jednak kolejne minuty to punkty Weninger, Fegyverneky oraz po przewinieniu technicznym Crvendakic. Wszystko to dało wynik 59:60 na minutę i 38 sekund przed końcową syreną. W tym czasie oba zespoły raz po raz obijały piłkę o obręcz, a tylko jedno i jedne „oczko” w tym fragmencie Balintovej dało dwupunktową wygraną. W całym meczu w zespole Arki najskuteczniejsza była Marie Guelich – 22 punkty, a 13 dodała Bec Allen. Po drugiej stronie 14 punktów rzuciła Aleksandra Crvendakic, jednak ani razu na sześć prób nie udało jej się trafić zza linii 6,75. W meczu nie zagrała kontuzjowana Jelena Brooks.

Sopron Basket – Arka Gdynia 59:61  (14:15, 18:18, 15:17, 12:11)

Sopron: Crvendakić 14, Hatar 12, Fegyverneky 8, January 7, Jovanović 7, Weninger 6, Dubei 5, Varga 0

Arka: Guelich 22, Allen 13, Kastanek 8, Rembiszewska 6, Slamova 5, Greinacher 4, Papowa 2, Balintova 1, Podgórna 0