General Motors wchodzi do F1. Nowa ekipa coraz bliżej startów

lis 14 2023, 19:07

Amerykański gigant motoryzacyjny General Motors oficjalnie zarejestrował się na liście producentów silników Formuły 1 od 2028 roku. Oznacza to, że coraz bliżej dołączenia jako 11. ekipa do stawki jest zespół Andretti Cadillac. To bowiem dla niego GM ma zamiar opracować nową jednostkę.

 

Formuła 1 coraz coraz bliższa rozszerzenia do 11. zespołów

Aktualnie w F1 występuje 10 zespołów. Zmienić chce to Andretti Cadillac. Celem tego zespołu jest start w mistrzostwach świata już w 2025 lub 2026 roku. Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zaakceptowała już powiększenie stawki. Przeciwna temu cały czas jest jednak zarządzająca cyklem grupa kapitałowa Liberty Media.

Inne zespoły uważają bowiem, że kolejny konkurent w F1 spowoduje zmniejszenie ich zysków. Andretti Cadillac jednak nie odpuszcza. We wtorek poinformowano, że gigant motoryzacyjny General Motors zamierza zbudować dla tego zespołu jednostkę napędową. Ta ma być gotowa na sezon 2028. W dzisiejszym komunikacie przekazano, że prace nad prototypową technologią zostały już rozpoczęte.

To oznacza, że zespół Andretti Cadillac, jeśli faktycznie chce zostać 11. zespołem Formuły 1 już za dwa lata, będzie musiał przed opracowaniem własnej jednostki napędowej podpisać czasową umowę z innym dostawcą silników. Najbardziej prawdopodobnym wyborem wydaje się Renault.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA