Giannis skompletował triple-double! Warriors lepsi od Grizzlies

2 maj 2022, 08:24

Milwaukee Bucks pokonali Boston Celtics na wyjeździe. Fantastyczną postawą zaimponował Giannis Antetokounmpo, który osiągnął triple-double. W drugim niedzielnym meczu Golden State Warriors po zażartej batalii zwyciężyli z Memphis Grizzlies. Zapraszamy na skrót wydarzeń minionej nocy w NBA!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Giannis wszechmocny!

Milwaukee Bucks pokonali Boston Celtics w pierwszym meczu półfinału Konferencji Wschodniej. Goście najwyższą przewagę osiągnęli na niespełna osiem minut przed końcem spotkania, kiedy prowadzili 92:75. Podopieczni Mike’a Budenholzera wymusili na rywalach 18 strat, po których zdobyli 27 punktów. Uzyskali również więcej “oczek” z pomalowanego (34-20).

Giannis Antetokounmpo skompletował triple-double, składające się z 24 punktów, 13 zbiórek i 12 asyst. To drugie tego rodzaju dokonanie w sportowej karierze greckiej gwiazdy basketu.

Na nieco ponad minutę przed syreną obwieszczającą przerwę Marcus Smart nabawił się kontuzji prawego ramienia. Najlepszy defensor kampanii regularnej NBA wrócił na parkiet, ale w świetnie naoliwionej maszynie Celtics coś ewidentnie uległo awarii.

Golden State Warriors ograli Grizzlies

Warriors uporali się z Memphis Grizzlies w spotkaniu otwierającym zmagania półfinałowe na Zachodzie. Na przestrzeni widowiska obserwowaliśmy dziewięć zmian prowadzenia i dwanaście remisów. O zwycięstwie “Wojowników” zadecydowała ostatnia odsłona współzawodnictwa, w której pojedynek szedł na żyletki.

Pod koniec drugiej kwarty z boiska wyleciał Draymond Green, który dopuścił się niesportowego przewinienia drugiego stopnia na Brandonie Clarke’u. Reakcja Draya była bezcenna.

W ekipie przyjezdnych najlepszy okazał się Jordan Poole, autor 31 punktów. Rzucający obrońca Warriors do swojego dorobku dołożył 9 asyst oraz 8 zbiórek. Wtórował mu Stephen Curry, który zgromadził 24 “oczka” i zanotował 4 podania otwierające partnerom z drużyny drogę do kosza. Wśród gospodarzy na uznanie zasłużyli Ja Morant (34 punkty, 9 zbiórek, 10 asyst) tudzież Jaren Jackson Jr. (33 “oczka”, 10 zbiórek).

Wyniki i statystyki:

Milwaukee Bucks – Boston Celtics 101:89 (Bucks prowadzą w serii 1-0)

Antetokounmpo (24pkt, 13zb, 12ast), Holiday (25pkt, 10zb, 5ast, 3stl), Portis (15pkt, 11zb) – Tatum (21pkt, 6zb, 6ast), Horford (12pkt, 10zb), Brown (12pkt, 9zb)

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 117:116 (Warriors prowadzą w serii 1-0)

Poole (31pkt, 8zb, 9ast), Curry (24pkt) – Jackson Jr. (33pkt, 10zb), Morant (34pkt, 10ast, 9zb, 3stl)