Strona główna Pozostałe Hokej GKS Tychy lepszy niż ostatnio

GKS Tychy lepszy niż ostatnio

0

Trzecie spotkanie w ramach hokejowej Ligi Mistrzów GKS Tychy rozegrał w Szwecji. Podopieczni Andreja Gusowa rozpoczęli z “wysokiego C”, ale nie dali rady pokonać zespołu Skellefteii.

Pierwszy zaskoczeniem w zespole z Tychów była zmiana bramkarza, który mial strzec bramki od początku spotkania. Między słupkami nie pojawił się John Murray, lecz młody Kamil Lewartowski. Dwudziestoletni golkiper był bardzo dobrą zmiana, bo jak później się okazało jego skuteczność sięgała prawie 90%.
Tyszanie rozpoczęli bardzo dobrze. Już w drugiej minucie podczas gry w przewadze objęli prowadzenie i mogli cieszyć się z otwarcia wyniku. Ich radość trwała do 20.minuty, to właśnie wtedy Petter Granberg pokonał stojącego w bramce “Lewara”.

Druga i trzecia tercja spotkania nie była dla tyszan zbyt szczęśliwa. To właśnie w trakcie jej trwania stracili aż 5 bramek. Dla zespołu ze Szwecji trafiali odpowiednio Edwin Hedberg, Jonatan Berggren, Albin Eriksson, Joakim Lindstrom i Bud Holloway. Drugą bramkę dla ekipy z Polski zdobył niezastąpiony Filip Komorski. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla gospodarzy, lecz goście z Tychów poprawili swoją grę i stracili dwie bramki mniej niż z ostatnim spotkaniu.
Wyprawa tyszan trwa jednak dalej. Już jutro podejmą oni drużynę ze stolicy Finlandii, która wczoraj po rzutach karnych uległa drużynie HC Bolzano. 

Skróty meczu:
https://www.youtube.com/watch?v=WYdTf-8Pf10


Skellefteå AIK – GKS Tychy 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

0:1 Jakub Witecki – Kogut – Sýkora 01:29 (w przewadze)
1:1 Petter Granberg – J. Lindström 19:15
2:1 Edwin Hedberg – Aaltonen – Olimb 21:28
3:1 Jonatan Berggren – Pudas – Norén 27:44
4:1 Albin Eriksson – Wingerli 43:28 (w osłabieniu)
5:1 Joakim Lindström – Holloway – Djuse 48:21 (w przewadze)
6:1 Bud Holloway – Djuse – J. Lindström 50:58 (w przewadze)
6:2 Filip Komorski – Pociecha – Szczechura 55:29 (w przewadze)
Strzały: 54-14.
Minuty kar: 10-14.
Widzów: 2 131.

Skellefteå AIK: Armalis – Pudas, Norén, J. Lindström, L. Lindström, Möller – Granberg, Djuse, Holloway, Pettersson, Berggren – Berglund, Lindgren, Aaltonen, Olimb, Ericsson – Stenvall, Eriksson, Wingerli, Hedberg.
Trener: Tommy Samuelsson.

GKS Tychy: Lewartowski – Pociecha, Ciura, Kogut, Galant, Witecki – Górny, Bryk, Klimienko, Kalinowski, Michnow – Kotlorz, Gazda, Sýkora, Cichy, Szczechura – Horzelski, Rzeszutko, Gościński, Komorski, Jeziorski.
Trener: Andrej Gusow

Komentarze