GKS Tychy Mistrzem Polski!

Aktualizacja: 3 kwi 2015, 23:03
2 kwi 2015, 19:28

Ostatni mecz zadecydował. Tyszanie zwyciężyli zespół z Jastrzębia 4:1 i po raz drugi w historii Polskiej Ligi Hokeja, zostali Mistrzami Polski!

Kibice z Jastrzębia liczyli na korzystny wynik w Tychach, jednak już pierwsze minuty pokazały, kto będzie miał przewagę na lodowisku. Tyszanie raz po raz atakowali bramkę rywala. O porażce pomarańczowo-czarnych zadecydowała fatalna w ich wykonaniu pierwsza tercja spotkania, którą przegrali w stosunku 3:1 Początek ułożył się co prawda po myśli zespołu z Jastrzębia, który już w siedemdziesiątej sekundzie prowadził 1:0 po strzale niezawodnego ostatnio Stebera. Kibice tyszan mogli mieć pewne obawy co do losów czwartego finału, jednak już w 10 minucie do wyrównania doprowadził Bagiński a zaledwie niecałe dwie minuty później na prowadzenie tyszan wyprowadził  Krzysztof Guzik. Tyszanie zdobyli tą bramkę w przewadze. Na lodowisku wybuchła euforia a gości dobił Rzeszutko, który wykończył akcję po ładnym podaniu Guzika. Druga tercja przyniosła  tylko jedną bramkę, choć Jastrzębianie usilnie próbowali odwrócić losy spotkania! Ostatecznie o losach meczu przesądził gol Kotlorza strzelony w przewadze już 39 sekund po wznowieniu gry. Trzecia tercja nie przyniosła już bramek i  po końcowym gwizdku gospodarze mogli świętować swój tytuł, gdyż to było czwarte zwycięstwo GKS w rywalizacji Play Off. Po zakończonym spotkaniu radościom wśród zielono-czerwono-czarnych nie było końca!

GKS Tychy – PLH Jastrzębie 4:1 (3:1), (1:0), (0:0)                                               (PLAY OFF 4:2)

Steber – 1:10′

Bagiński – 9:53′

Guzik –    11:42′

Rzeszutko – 18:46′

Kotlorz –  20:39′