Wysoka wygrana z Koreą! Polscy hokeiści o krok od awansu do elity

3 maj 2023, 19:14

W środowe popołudnie reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Koreę Południową 7:0 i jest bliska awansu do mistrzostw świata elity. To trzecie zwycięstwo Biało-Czerwonych podczas rozgrywanego w Nottingham turnieju dywizji 1A. Przed naszym zespołem już tylko mecz z Rumunią.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska zagra w elicie?

We wtorek Polska wygrała z jednym z najgroźniejszych rywali do awansu Włochami i  w tabeli mistrzostw świata dywizji 1A przesunęła się na drugie miejsce. Do grona najlepszych drużyn świata dołączą dwie najwyżej sklasyfikowane ekipy z turnieju, odbywającego się w Nottingham. Oznaczało to, że aby awansować, wystarczy wygrać dwa następne spotkania.

Pierwszy krok reprezentacja Polski ma już za sobą, bowiem w środę wysoko pokonała Koreę Południową. Początek spotkania nie był łatwy. Drużyna z Azji była skazywana na porażkę, ale w pierwszych minutach żadna ze stron nie mogła wypracować sobie przewagi. Zmieniło to trafienie Alana Łyszczarczyka. Od tej bramki Polska grała zdecydowania lepiej i jeszcze przed końcem pierwszej tercji bramkarza rywali pokonał Bartłomiej Jeziorski.

Po przerwie Koreańczycy często popełniali przewinienia, a efektem tego były wykluczenia. Nasz zespół wykorzystywał grę w przewadze i zdobywał kolejne bramki. W drugiej tercji na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Jeziorski, Kamil Wałęga i Krystian Dziubiński. Ostatnie 20 minut przyniosły jeszcze gole Marcina Kolusza oraz Krystiana Dziubińskiego i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 7:0.

Ostatni mecz mistrzostw świata dywizji 1A zostanie rozegrany 5 maja o godzinie 13:30. Jeśli zespół prowadzony przez Roberta Kalabera pokona tego dnia Rumunię, awansuje do elity. Polska może wrócić na najwyższy poziom po ponad dwudziestu latach przerwy.