Golden State Warriors pokazali moc defensywy. Luka Doncić zatrzymany!

19 maj 2022, 13:40

Golden State Warriors wygrali z Dallas Mavericks w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej. Doskonały balans między ofensywą i obroną pozwolił podopiecznym Steve’a Kerra zneutralizować Lukę Doncicia. Tym meczem drużyna z San Francisco potwierdziła, że ponad wszystko pragnie wrócić na koszykarski szczyt.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Golden State Warriors obejmują prowadzenie z Mavs

Do przerwy gospodarze prezentowali się lepiej taktycznie. I choć Mavericks wciąż trzymali z nimi kontakt, tak naprawdę koszykarze Steve’a Kerra mieli mecz pod całkowitą kontrolą. Na otwarcie trzeciej kwarty “Wojownicy” zainicjowali run 10-2, który ustawił ich w komfortowej sytuacji. Jeszcze przed końcem tej odsłony pojedynku drużyna GSW osiągnęła 22-punktowe prowadzenie i ze stoickim spokojem dowiozła korzystny wynik do finałowej syreny.

Warriors rzucali ze skutecznością 56.1% z gry (10/29 3PT) i wygrali walkę o zbiórki (51-35). Jednak przede wszystkim zastopowali lidera Mavs, Lukę Doncicia. Słoweniec wprawdzie zdobył 20 “oczek”, ale trafił tylko 6 na 18 prób z pola (3/10 3PT). Dodatkowo świetnie zorganizowani zawodnicy Kerra wygenerowali aż siedem strat piłki Luki.

Splash Brothers ponownie w akcji

Dobrze widzieć, że Stephen Curry i Klay Thompson ponownie sprawiają mnóstwo problemów rywalom. Owszem, dziś nie doświadczyliśmy spektakularnego numeru i super rezultatu punktowego tych dżentelmenów. Natomiast wtedy, kiedy byli potrzebni zespołowi, dawali z siebie absolutnie wszystko. Gwoli formalności: Curry – 21 punktów i 12 zbiórek. Thompson – 15 “oczek” oraz 5 zbiórek. Splash Brothers!

Następny mecz rywalizacji pomiędzy Golden State Warriors i Dallas Mavericks odbędzie się już w piątek 20 maja w hali Chase Center w San Francisco. Emocje gwarantowane!