Strona główna Żużel Gollob kończy ze sportem. Teraz będzie zajmował się polityką!

Gollob kończy ze sportem. Teraz będzie zajmował się polityką!

0

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w historii, Tomasz Gollob wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych jako kandydat do rady miasta Grudziądza.

Gollob w kwietniu ubiegłego roku, zmuszony był zakończyć swoją zawodową karierę. W 2017 roku przed startem zawodów motocrossowych, podczas jednego z treningów uległ wypadkowi, w którym doznał ciężkiej kontuzji kręgosłupa. Od tamtego czasu Tomek porusza się na wózku i cały czas bierze udział w różnego typu rehabilitacjach, które mają mu pomóc wrócić do sprawności fizycznej. W styczniu Tomek ma wylecieć na rehabilitację do Chin, którą pomógł mu zorganizować Marek Sikora.

Gollob psychicznie czuje się bardzo dobrze, w związku z brutalnie przerwaną karierą sportową, potrzebuje nowych życiowych wyzwań, którym z pewnością będzie start w wyborach.

Gollob w wyborach wystartuje z pierwszym numerem z listy wyborczej „Łączy nas Grudziądz”, którego liderem jest obecny zastępca prezydenta miasta, Marek Sikora.

– Rozmawialiśmy z Tomaszem wiele razy, wcześniej głównie o sprawach zdrowia i rehabilitacji. Ostatnio coraz więcej było rozmów o przyszłości i nowych celach. Tomasz potrzebuje dodatkowej aktywności, a miasto potrzebuje takich ludzi. To wulkan pomysłów, zwłaszcza w dziedzinie sportu. Jest osobą niepełnosprawną, może wiele rzeczy nam podpowiedzieć w tej dziedzinie. Sam nie spodziewałem się tak pozytywnego odzewu z jego strony – dodał Sikora na temat wystartowanie Golloba w wyborach.

– To korzyść dla obu stron, oczywiście, liczę na wiele głosów w wyborach i nie wyobrażam sobie, aby Gollob nie został radnym. Z drugiej strony, pan Tomasz chciałby coś więcej robić w życiu, niż myśleć codziennie jedynie o rehabilitacji. To nie chodzi o sam interes, jego pierwsze zastrzeżenie było: żadna partia, żadna wielka polityka. W Grudziądzu chcemy skupiać się na rozwiązaniu kolejnych problemów i to przekonało pana Tomasza – Dodał Sikora.

Komentarze