Górnicze derby w półfinałach play-off Polskiej Ligi Hokeja. Jakie są typy bukmacherów?

17 mar 2022, 19:45

W piątek rozpoczynają się półfinały play-off Polskiej Ligi Hokeja. Na ostatniej prostej do mistrzostwa Polski pozostały już tylko cztery drużyny, które najlepiej poradziły sobie w ćwierćfinałowych starciach.

Kto gra? Ile potrwają półfinały?

Uczestnikami półfinałów play-off są cztery zespoły. Pierwszą parę tworzą: drużyna GKS Tychy oraz zespół GKS Katowice. Z kolei w drugim starciu Re-Plast Unia Ośwęcim zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie. Oba półfinały zapowiadają się bardzo wyrównanie i trudno wskazać jednoznacznego faworyta do końcowego triumfu.

Co istotne, rozpoczynająca się faza półfinałowa może potrwać nawet do końca marca. Wszystko ze względu na format rozgrywek, która zakłada, że do finałów przejdzie ta drużyna, która pierwsze odniesie cztery zwycięstwa w swojej parze. Mecze mają być więc rozgrywane przez kilkanaście najbliższych dni, a potencjalnie ostatnie, siódme starcia, zaplanowano dopiero na 30 i 31 marca.

Jakie są typy bukmacherów?

Jeśli chodzi o pierwszą parę, to patrząc na poprzedni sezon, lekkim faworytem wydaje się ekipa z Katowic. W zeszłym roku obie drużyny zmierzyły się ze sobą bowiem pięciokrotnie, a Katowiczanie wygrali trzy spotkania. Jak będzie tym razem jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek bukmacherzy w pierwszym starciu większe szanse dają właśnie gospodarzom. Bukmacher STS wygraną GKS Katowice wycenia na 1.80, remis na 4.30, a triumf GKS Tychy na 3.45.

Jeśli chodzi o drugą parę, to tu bukmacherzy za faworytów uważają drużynę prowadzoną przez Toma Coolena. W ofercie STS zwycięstwo Oświęcimia wyceniane jest na 1.90, remis na 4.40, a triumf Jastrzębia to kurs o wartości 3.05. Warto jednak zaznaczyć, że przytoczone typy dotyczą tylko pierwszego spotkania, a nie całej fazy play-off.

bonus na start dla zarejestrowanych

Mecze półfinałowe będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv. Piątkowe starcie pomiędzy drużyną z Katowic i ekipą z Tych rozpocznie się o godzinie 18:30. Z kolei sobotni mecz w Oświęcimiu powinien wystartować równo o 18:00.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA