Gortat zaczarował szerszenie!

Aktualizacja: 12 mar 2015, 00:09
10 mar 2015, 08:28

Washington Wizards pokonali Charlotte Hornets 95-69  i w ten sposób zanotowali 36 zwycięstwo w sezonie. Była to też ich pierwsza po 9 z rzędu porażkach wygrana na wyjeździe!

Reprezentant Polski zagrał świetnie spotkanie, rzucając szerszeniom 20 punktów! Przebywał na parkiecie łącznie 28 minut. W tym czasie zanotował 7 zbiórek pod koszem a  do tego dołożył jeszcze dwa przechwyty. Jego dorobek mógł być znacznie większy, jednak Randy Whitman widząc, że zwycięstwo jest nieuniknione, zdecydował się wymienić niemal całą piątkę. Tak więc Gortat ostatnią kwartę przeczekał w spokoju na ławce. Polak został ogłoszony MVP spotkania!

Dla klubu ze stolicy było to ważne zwycięstwo i pozwala z optymizmem patrzeć na następne spotkanie Wizards przeciwko Memphis Grizzlies!