Strona główna Żużel Pozostałe Grafik reprezentantów Polski jest napięty

Grafik reprezentantów Polski jest napięty

0

Już za trzy dni odbędzie się wielki mecz Polska – Rosja o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Dla większości naszych reprezentantów, powołanych przez Marka Cieślaka na wspomniane spotkanie, nadchodzący weekend będzie bardzo intensywny.

Wystarczy spojrzeć w kalendarz. Na najbliższy piątek zaplanowany jest bowiem turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Polski, w sobotę odbędzie się z kolei wspomniany mecz kadry narodowej z Rosją w Krakowie, a w niedzielę zaległe spotkania 7. kolejki PGE Ekstraligi. Taki grafik, przyznać trzeba, musi robić wrażenie.

Mogę się tylko z tego cieszyć – mówi Janusz Kołodziej. – W najbliższych dniach czeka mnie dużo pracy, ale może ona przynieść wiele radości. Oczywiście może pojawić się też zmęczenie, dlatego jeszcze przed piątkiem wykorzystam wolne dni na zbieranie sił.

„Koldi” nie będzie jedynym z reprezentantów, którego czeka intensywny weekend. Grafiki braci Pawlickich – Piotra i Przemysława, a także Macieja Janowskiego, wyglądają identycznie.

– To będą trzy dni poważnego ścigania z rzędu, dlatego sam jestem ciekaw, czy podołam takiemu natężeniu imprez – dodał Janusz Kołodziej. – Trudno powiedzieć czy tak napięty grafik, to dobrze, czy źle. Niemniej cieszę się, że takie sytuacje się zdarzają i mogę w nich uczestniczyć. Jestem przekonany, że jeśli trafię w dobre ustawienia i sprzęt będzie spisywać się bez zarzutu, to będzie świetny weekend.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Polską i Rosją odbędzie się na torze Speedway Wandy Instal Kraków. Obiekt przy ulicy Odmogile nie jest zagadką dla Janusza Kołodzieja.

Jeśli chodzi o Kraków, to rzeczywiście ten tor jest mi dobrze znany – mówi „Koldi”. – Mieszkam niedaleko. Byłem w tym miejscu po raz ostatni dwa tygodnie temu, przygotowywałem się wówczas do zawodów. Liczę, że tor będzie odpowiedni do ścigania, a wówczas czekać nas będzie świetne widowisko.

Patrząc na aktualną formę nie tylko żużlowców reprezentacji Polski, ale także ich sobotnich rywali – Rosjan, kibice mogą być pewni, iż w sobotę będą świadkami fantastycznego ścigania.

– Tym bardziej zapraszam do Krakowa, bo często się tam nie bywa, jeśli chodzi o imprezy tej rangi – zakończył Janusz Kołodziej.

Skład reprezentacji Rosji:
1. Artiom Łaguta
2. Grigorij Łaguta
3. Wiktor Kułakow
4. Andriej Kudriaszow
5. Emil Sajfutdinow
6. Renat Gafurow

Skład reprezentacji Polski:
9. Maciej Janowski
10. Piotr Pawlicki
11. Krzysztof Kasprzak
12. Przemysław Pawlicki
13. Piotr Protasiewicz
14. Janusz Kołodziej

Przypomnijmy, iż mecz zostanie rozegrany na Stadionie Speedway Wandy Instal, gdzie na co dzień rywalizują żużlowcy miejscowej drużyny. Bilety na spotkanie Polska – Rosja kupować można za pośrednictwem strony internetowej: www.ebilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce.

Oto ceny wejściówek:
Bilet ulgowy – 25,00 PLN*
Bilet normalny – 35,00 PLN
Sektor VIP – 200,00 PLN**

*Przysługuje młodzieży do 18. roku życia, uczniom i studentom do 25. roku życia, emerytom i rencistom. Dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej.
**Dostępnych jest 100 wejściówek.

Komentarze