Grand Prix florecistek: Biało-czerwone bez awansu do najlepszej szesnastki

20 maj 2017, 20:01

Pięć polskich florecistek wystąpiło w turnieju głównym Grand Prix w Szanghaju. Niestety żadnej z Polek nie udało się awansować do 1/8 finału. Zwyciężyła reprezentantka Włoch Martina Batini.

Spośród pięciu reprezentantek Polski, tylko Julia Chrzanowska nie uzyskała awansu do drugiej rundy. Natomiast swoje walki w 1/32 finału wygrały Marika Chrzanowska, Martyna Jelińska, Martyna Synoradzka i Hanna Łyczbińska. Niestety w 1/16 finału wszystkie cztery Polki przegrały swoje pojedynki i zakończyły udział w turnieju.

Zwyciężczynią zawodów w Szanghaju została Martina Batini. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Rosji Inna Deriglazova. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Francuzka Ysaora Thibus i Rosjanka Svetlana Tripapina.

Jutro w Szanghaju rywalizować będą floreciści.