Grand Prix Gliwic: Świetny wynik Haratyka! Kolejni zawodnicy z minimum na MŚ!

2 cze 2019, 18:36

Drugi dzień czerwca przyniósł nam drugą edycję Grand Prix Gliwic. Po ubiegłorocznym sukcesie tej imprezy, organizatorzy zapewnili kibicom niemałą dawkę emocji zapraszając na mityng światową czołówkę lekkoatletów.  W wielu konkurencjach tymi gwiazdami byli nasi reprezentanci.

W łączonym konkursie kobiet i mężczyzn w pchnięciu kulą zwyciężyli Michał Haratyk, oraz Klaudia Kardasz. Mistrz Europy z Berlina pokazał, że jego forma wzrasta. Świetna seria i regularne pchnięcia ponad 21 metrów zapewniły sukces w dzisiejszych zawodach. Najdalej kula wylądowała na odległości 21.79 metra. Klaudia Kardasz po nieudanym starcie we Wrocławiu, chciała się zrehabilitować i dokonała tego w świetnym stylu. Zawodniczka Podlasia Białystok pchnęła dziś 18.34 metrów, co jest wynikiem lepszym od minimum PZLA na Mistrzostwa Świata w Katarze!

W biegu na 400 metrów przez płotki kobiet minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze wypełniła Joanna Linkiewicz. Zawodniczka z Wrocławia pobiegła 55.57 sekund, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Bieg ukończyła na drugim miejscu. Wygrała Norweżka Amalie Hammild Iuel z czasem 55.15 sekund.

Świetnie w konkursie dyskobolek zaprezentowała się Daria Zabawska, która w ostatniej kolejce dzisiejszych zawodów rzuciła dyskiem na odległość 62.36 metrów! Od dziś jest to jej nowy rekord życiowy, a także wypełnione minimum na Mistrzostwa Świata w Katarze.

W finale biegu na 100 metrów mężczyzn dobry wynik uzyskał Remigiusz Olszewski. Zajmując drugie miejsce w biegu, przekroczył linie mety z czasem 10.29 sekund. Remigiusza pokonał jedynie bardzo doświadczony Brytyjczk- Harry Aikines-Aryeetey, który pobiegł 10.26 sekund.

Anna Kiełbasińska tryumfowała w biegu na 200 metrów kobiet. Rezultat uzyskany przez Annę- 23.12 sekund- jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Martyna Kotwiła z czasem 23.64 sekund.