Grand Prix Włoch na torze Imola odwołany przez władze F1. “To wielka tragedia”

17 maj 2023, 16:17

Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola, które miało się odbyć w nadchodzący weekend zostało odwołane. Taką decyzję podjęli wspólnie włodarze F1, przedstawiciele FIA oraz wszystkie instytucje publiczne zaangażowane w organizację wyścigu. Zdjęcia i filmy potwierdzają, że ściganie jest całkowicie niemożliwe z powodu intensywnych i częstych opadów deszczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

GP Emilii-Romani nie dojdzie do skutku

Opady deszczu we Włoszech torpedują nie tylko turnieje tenisowe rozgrywane w Rzymie, ale też zmagania Formuły 1 w oddalonej o prawie 400 kilometrów Imoli. Sytuacja w północnej części kraju wydaje się być znacznie gorsza, ponieważ zalewane są całe miejscowości, co generuje ogromne szkody i naraża mieszkańców na różne zagrożenia. Nie brakuje również ofiar z powodu podtopień oraz osuwisk.

Wobec takiej sytuacji przeprowadzenie weekendu F1 stało się niemożliwe. Służby ratunkowe zostały zaangażowane w liczne akcje ratownicze.

– Chcę wyrazić moją wdzięczność i podziw dla niesamowitych służb ratowniczych, które niestrudzenie pracują, aby pomóc potrzebującym i złagodzić sytuację – są bohaterami i całe Włochy są z nich dumne. Decyzja, która została podjęta, jest właściwa dla całej lokalnej społeczności i rodziny F1, ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo i nie tworzyć dodatkowego obciążenia dla władz – przyznał Stefano Domenicali, prezes i dyrektor F1.

– Społeczność Formuły 1 chce przesłać swoje myśli do osób i społeczności, które zostały dotknięte ostatnimi wydarzeniami w regionie Emilia-Romania. Chcemy również oddać hołd pracy służb ratunkowych, które robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc potrzebującym – takimi słowami rozpoczyna się oświadczenie F1.

Słowa wsparcia przekazują również kierowcy, którzy mają pełne zrozumienie dla podjętej decyzji. Głos zabrali już m.in. Lewis Hamilton, Lando Norris czy Oscar Piastri. Natomiast zespoły AlphaTauri oraz Ferrari, które mają swoje siedziby w obszarze Emilii-Romanii są gotowe do pomocy potrzebującym.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Rybakina najtrudniejszą rywalką Świątek. Znalazła patent na Polkę

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA