Grigorij Łaguta triumfuje w Togliatti! 3. finał SEC (relacja)

20 sie 2016, 18:29

Zwycięstwem Grigorija Łaguty, zakończył się 3. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w Togliatti. Drugie miejsce zajął Antonio Lindbaeck, a trzecie Leon Madsen. Niestety żaden z naszych reprezentantów, nie wszedł do wyścigu barażowego.

Turniej w Togliatti rozpoczął się zwycięstwem Grigorija Łaguty, który zanotował świetny start i popędził do mety zostawiając swoich rywali z dużą stratą do odrobienia. Za Rosjaninem w pogoń ruszył Janusz Kołodziej, jednak odległość okazała się zbyt duża i Polak nie dał rady odrobić dystansu. W drugiej gonitwie mogliśmy zobaczyć Przemysława Pawlickiego, który świetnie rozegrał pierwszy wiraż, odpierając ataki Lindbaecka. Jednak na prostej to właśnie Szwed okazał się szybszy i ostatecznie przyjechał przed Polakiem.

W trzecim biegu po stosunkowo dobrym starcie, Krzysztof Kasprzak został wypchnięty przez Vaclava Milika i znalazł się na końcu stawki. Zwycięzcą został Anders Thomsen, a Milikowi udało się utrzymać drugą pozycję. Czwarty wyścig wygrał Madsen, który wykorzystał pierwsze pole i pomknął do mety.

Kapitalny bieg odjechał Pawlicki, na pierwszym łuku minął wszystkich rywali po wewnętrznej i na przeciwległej prostej był już pierwszy, czego do końca biegu piątego nikt mu już nie odebrał. Zaciętą walkę o drugą lokatę prowadzili Łaguta z Pedersenem, ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszedł Rosjanin. Na starcie, w biegu szóstym został Janusz Kołodziej, który nie zdołał przedrzeć się na punktowaną pozycję. Przez trzy okrążenia Vaclav Milik odpierał ataki Antonio Lindbaecka, w ostatnim okrążeniu Czech popełnił błąd, co pozwoliło Szwedowi odebrać drugą pozycję. Świetny start Andersena, w biegu siódmym, pozwolił mu dojechać do mety jako pierwszemu. O drugą lokatę, zacięcie walczyli Kurdiaszow z Madsenem. Duńczyk przegrał tę walkę i przed samą metą minął go jeszcze Kylmaekorpi. W ósmej gonitwie, na torze wylądował Lebiediew, w którego wpadł Krzysztof Kasprzak. Polak został wykluczony z powtórki. W powtórce najlepszy okazał się Andrzej Lebiediew, dwa “oczka” zdobył Emil Sajfutdinow, który początkowo został na starcie.

Z gonitwy dziewiątej, za przekroczenie czasu dwóch minut, wykluczony został Andersen. Druga odsłona tego biegu należała do Antonio Lindbaecka, który pomknął do mety, zostawiając rywali daleko za swoimi plecami. W biegu dziesiątym mogliśmy oglądać wszystkich naszych reprezentantów, najlepszym okazał się Kasprzak, który niestety stracił pierwszą pozycję w walce z Madsenem. Wyścig jedenasty pokazał szybkość Sajfutdinowa, który prowadził od początku do końca, broniąc się przed napędzającym się i atakującym Vaculikiem. O jeden punkt rywalizowali Kurdiaszow z Thomsenem, zwycięsko z tej walki wyszedł Duńczyk. W biegu dwunastym najlepiej spod taśmy wyszedł Pedersen. Milik po pierwszym okrążeniu wyprzedził Kylmaekorpiego i starał się dogonić Duńczyka, który jednak nie dał sobie wydrzeć trzech, ważnych “oczek”.
Niemoc drugiego pola, w trzynastym biegu, przełamał Kasprzak. Łaguta znów został na starcie, ale udało mu się dogonić Kylmaekorpiego, czaił się on również na Vaculika, ale Słowak nie dał sobie odebrać pozycji. Czternasta gonitwa zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak upadek Sajfutdinowa, w drugim okrążeniu przerwał tą szarże, Rosjanin został wykluczony z powtórki. Nicki Pedersen zwyciężył w drugiej odsłonie tego wyścigu, bez punktu zakończył ten start Janusz Kołodziej, który upadł w trzecim okrążeniu. W biegu piętnastym swój dorobek powiększył Milik, za nim linię mety przekroczył Pawlicki. Nieprzyjemny upadek, w biegu szesnastym zaliczył Thomsen, zawodnik zszedł z toru o własnych siłach. W powtórce zwyciężył Leon Madsen, który przez wszystkie okrążenia musiał bronić się przed atakami Antonio Lindbaecka.

Ostatnia seria startów zaczęła się zwycięstwem Grigorija Łaguty, bieg rozegrany w pierwszym łuku. W biegu osiemnastym, ze startu dobrze wyszedł Janusz Kołodziej i przedarł się na pierwszą pozycję, za nim zameldował się Kylmaekorpi, który wykorzystał walkę pomiędzy pozostałymi rywalami. Kolejny dobry start Polaka, tym razem Kasprzak wysunął się na prowadzenie, za jego plecami rozgrywała się walka o dwa punkty, którą wygrał Lindbaeck. W wyścigu dwudziestym optymistycznie zapowiadał się występ Pawlickiego, nasz reprezentant spadł na ostatnie miejsce, ale tuż przed metą, minimalnie wyprzedził on Vaculika i zdobył jeden punkt.

W wyścigu barażowym upadek zaliczył Nicki Pedersen, po tym jak doszło do kontaktu z Vaclavem Milikiem. Czech został wykluczony i nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego. W powtórce tego wyścigu, w taśmę wjechał wyżej już wspomniany Duńczyk i został wykluczony. Podejście trzecie zakończyło się zwycięstwem Madsena.

W gonitwie finałowej zwyciężył Łaguta, przez cztery okrążenia na ogonie siedział mu Antonio Lindbaeck, jednak Rosjanin nie dał odebrać sobie pierwszej pozycji i ku uciesze swoich kibiców, to on został zwycięzcą turnieju w Togliatti.

Wyniki:
1. Grigorij Łaguta (Rosja) – (3,2,2,1,3,3) 14 – 1. miejsce w finale
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – (3,2,3,2,2,2) 14 – 2. miejsce w finale
3. Leon Madsen (Dania) – (3,0,3,3,1,1) 11 – 3. miejsce w finale
4. Hans Andersen (Dania) – (1,3,w,2,3,0) 9 – 4. miejsce w finale
5. Nicki Pedersen (Dania) –  (2,1,3,3,1) 10
6. Vaclav Milik (Czechy) –  (2,1,2,3,2) 10
7. Krzysztof Kasprzak (Polska) – (0,w,2,3,3) 8
8. Przemysław Pawlicki (Polska) -(2,3,0,2,1) 8
9. Martin Vaculik (Słowacja) – (1,3,2,2,0) 8
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (0,3,0,1,2) 6
11. Janusz Kołodziej (Polska) – (2,0,1,u,3) 6
12. Emil Sajfutdinow (Rosja) – (0,2,3,w,w) 5
13. Anders Thomsen (Dania) – (3,0,1,w,1) 5
14. Joonas Kylmaekorpi (Szwecja) -(1,1,1,0,2) 5
15. Andriej Kudriaszow (Rosja) –  (1,2,0,0,0) 3
16. Peter Ljung (Szwecja) – (0,1,1,1,0) 3
17. Michaił Litwinow (Rosja) – (0) 0
18. Gleb Czugunow (Rosja) -(0) 0

Bieg po biegu:
1. Łaguta, Kołodziej, Kudriaszow, Lebiediew
2. Lindbaeck, Pawlicki, Kylmaekorpi, Sajfutdinow
3. Thomsen, Milik, Andersen, Kasprzak
4. Madsen, Pedersen, Vaculik, Ljung
5. Pawlicki, Łaguta, Pedersen, Thomsen
6. Vaculik, Lindbaeck, Milik, Kołodziej
7. Andersen, Kudriaszow, Kylmaekorpi, Madsen
8. Lebiediew, Sajfutdinow, Ljung, Kasprzak (w/su)
9. Lindbaeck, Łaguta, Ljung, Litwinow (Andersen – w/2min)
10. Madsen, Kasprzak, Kołodziej, Pawlicki
11. Sajfutdinow, Vaculik, Thomsen, Kudriaszow
12. Pedersen, Milik, Kylmaekorpi, Lebiediew
13. Kasprzak, Vaculik, Łaguta, Kylmaekorpi
14. Pedersen, Andersen, Kołodziej (u3), Sajfutdinow (w/u)
15. Milik, Pawlicki, Ljung, Kudriaszow
16. Madsen, Lindbaeck, Lebiediew, Thomsen (w/u)
17. Łaguta, Milik, Madsen, Czugunow (Sajfutdinow – w/2min)
18. Kołodziej, Kylmaekorpi, Thomsen, Ljung
19. Kasprzak, Lindbaeck, Pedersen, Kudriaszow
20. Andersen, Lebiediew, Pawlicki, Vaculik

Baraż:
21. Madsen, Andersen, Pedersen (t), Milik (w/su)

Finał:
22. Łaguta, Lindbaeck, Madsen, Andersen

Źródło:inf. własna

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA