Grzegorz Krychowiak zdecydował. Nie zagra więcej w reprezentacji Polski

26 wrz 2023, 13:30

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w reprezentacji Polski jeszcze w grudniu 2008 roku. Podczas towarzyskiego meczu z Serbią szansę młodemu pomocnikowi dał Leo Leo Beenhakker. Po prawie 15 lat gry z orłem na piersi biało-czerwony zawodnik zdecydował zakończyć karierę w kadrze narodowej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

“Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe”

Krychowiaka kibice ostatni raz mogli zobaczyć w przegranym spotkaniu z Albanią, które reprezentacja Polski rozegrała w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu 33-latka. Na rehabilitację zawodnik Abha Club nie będzie miał już okazji. We wtorek nasz reprezentant poinformował o zakończeniu kariery w kadrze narodowej.

Rozegranie 100. meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka, jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. Rezygnuje z występów w reprezentacji Polski – napisał Grzegorz Krychowiak.

Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu, kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! – dodał.

Z reprezentacją Polski Grzegorz Krychowiak grał m.in. w ćwierćfinale Euro 2016. Wziął też udział w Euro 2020, a także grał w kadrze narodowej podczas dwóch mundiali. Krychowiak w globalnym czempionacie uczestniczył w 2018 i 2022 roku. W 100 występach strzelił dla kadry narodowej pięć goli.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Helik przypomniał się Probierzowi. Gol w ostatniej akcji meczu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA