Strona główna Pozostałe Hokej Grzegorz Pasiut zasila szeregi TAURON KH GKS Katowice

Grzegorz Pasiut zasila szeregi TAURON KH GKS Katowice

0
Foto: gieksa.pl

Jeden z najlepszych polskich napastników – Grzegorz Pasiut związał się kontraktem z TAURON KH GKS Katowice.

Grzegorz Pasiut to postać doskonale znana w świecie hokeja. 31-latek jest wychowankiem KTH Krynica. Następnie występował w Comarch Cracovii, GKS-ie Tychy, JKH GKS-ie Jastrzębie, ponownie w drużynie z Krakowa, a ostatnie dwa sezony spędził w lidze białoruskiej reprezentując zespół HK Noman Grodno. Na swoim koncie ma pięć tytułów mistrza Polski wywalczonych z Cracovią oraz jeden Puchar i Superpuchar Polski. Z drużyną z Grodna dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Białorusi, a w 2016 roku zdobył również krajowy puchar.

Nowy napastnik TAURON KH GKS Katowice to również etatowy reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach Grzegorz Pasiut występował już w młodzieżowych kategoriach, a w seniorskiej drużynie gra z orzełkiem na piersi nieprzerwanie od 2007 roku. – Grzegorz to w tej chwili czołowa postać polskiego hokeja. Bardzo się cieszymy, że udało się przekonać go do gry w Katowicach i sfinalizować transfer, bo ofert miał sporo. To pokazuje, że projekt GieKSy idzie w dobrą stronę. Zawodnicy widzą, że wszystko w klubie jest poukładane. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będziemy coraz bardziej zauważalni w kraju i w Europie. Przyjście Grzegorza Pasiuta z pewnością to ułatwi. To duże wzmocnienie w walce o mistrzostwo Polski i awans do finału Pucharu Kontynentalnego – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice.

Z ekipą wicemistrzów Polski związał się również Michał Kieler. To jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia w Polsce. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Swoje pierwsze kroki w seniorskim hokeju stawiał w Zagłębiu Sosnowiec. Następnie reprezentowały barwy MH Automatyki Gdańsk i PGE Orlika Opole. W barwach opolskiej drużyny rozegrał w poprzednim sezonie 23 spotkania i był mocnym punktem swojego zespołu. – Mam wielkie nadzieje związane z katowickim klubem. Chcę się rozwijać i poprawiać swoje umiejętności, piąć się w górę. Liczę na sukcesy drużynowe i indywidualne. TAURON KH GKS to mój czwarty klub w Polskiej Hokej Lidze i mam nadzieję, że zostanę w nim jak najdłużej – powiedział Michał Kieler po podpisaniu kontraktu z GieKSą.

Przypominamy, że wcześniej do drużyny dołączyli Maciej Urbanowicz i Damian Tomasik. Z kolei kontrakty przedłużyli Tomasz Malasiński, Patryk Wronka, Bartosz Fraszko, Marek Strzyżowski, Dusan Devecka, Oskar Krawczyk, Radosław Sawicki, Jakub Wanacki, Mikołaj Łopuski, Martin Cakajik, Jesse Rohtla, Tomasz Skokan oraz Michał i Maciej Rybakowie.

Komentarze