GTK Gliwice z awansem

27 lut 2019, 00:50

GTK Gliwice wygrało we wtorek na własnym parkiecie z węgierskim Zalakeramia ZTE aż 128:99 i dzięki temu zagra w półfinale pucharu Alpe Adria Cup. W rewanżu odrobiło aż dwadzieścia jeden oczek straty z pierwszego spotkania.

W pierwszym spotkaniu na Węgrzech gliwiczanie przegrali 93:114 Zalakeramia ZTE. W rewanżu od początku meczu polski zespół postawił na atak. Po dziesięciu minutach GTK miało na swoim koncie 37 rzuconych punktów. Do przerwy przewaga gospodarzy wynosiła już 18 punktów i stało się jasne, że awans będzie jednak jak najbardziej możliwy. Choć rywal – obecnie 5. zespół ligi węgierskiej – zdobył w Gliwicach 99 punktów, to polska drużyna uzbierała ich aż 128.

Najskuteczniejszymi graczami meczu byli Amerykanie – Myles Mack zdobył 26 punktów (5/7 z dystans), a Riley LaChance dodał 24. Trójki wpadały też Desmondowi Washingtonowi (4/5), skuteczność zaprezentował również Piotr Robak (15 oczek). GTK zdominowało walkę o zbiórki (41:25), cały mecz skończyło na rewelacyjnej skuteczności 64% z gry.

Przygoda zespołu z Gliwic w europejskim pucharze trwać zatem będzie nadal – wyeliminowanie Węgrów oznacza awans do półfinału rozgrywek.