Gwiazdor mundialu w Bundeslidze. Na transferze zarobi… Legia

22 sty 2023, 16:19

Union Berlin ogłosił sprowadzenie Josipa Juranovicia z Celtiku Glasgow. Jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Chorwacji na mundialu w Katarze pozwoli również zarobić sporą sumę Legii Warszawa.

Jeszcze półtora roku temu Josip Juranović zachwycał swoimi umiejętnościami na boiskach PKB BP Ekstraklasy. Chorwacki prawy obrońca zanotował bardzo udany sezon 2020/21, trafiając do Legii Warszawa w lipcu 2020 roku z Hajduka Split. Po zaledwie jednym roku stołeczny klub sprzedał go za 3 miliony euro do Celtiku Glasgow.

Znakomite miesiące Juranovicia

W Szkocji Juranović sukcesywnie budował swoją pozycję, z miejsca stając się kluczowym piłkarzem drużyny ze stolicy kraju. Udane występy zaowocowały regularnymi powołaniami do reprezentacji Chorwacji, w której również zaczął odgrywać coraz ważniejszą rolę.

Wszystko to sprawiło, że Juranović rzecz jasna znalazł się wśród powołanych na mistrzostwa świata w Katarze. Na turnieju był numerem jeden na swojej pozycji, rozgrywając sześć meczów w pełnym wymiarze czasu. Opuścił jedynie mecz o 3. miejsce z Marokiem, bowiem szansę w tym starciu dostali zmiennicy.

Legia zarobi na transferze Juranovicia

Po świetnym mundialu mówiło się, że Juranović może trafić do czołowych europejskich klubów, z FC Barceloną na czele. Ostatecznie Chorwat przeniósł się do Unionu Berlin za około 8,5 miliona euro. Kwota ma wzrosnąć do 11 milionów po spełnieniu odpowiednich warunków. 27-latek podpisał z niemieckim klubem 4-letni kontrakt.

Na transferze Juranovicia zarobi również Legia Warszawa, która przy sprzedaży Chorwata do Celtiku zapewniła sobie 10% zysku z kolejnego transferu. W efekcie stołeczny klub niebawem może otrzymać 1,1 miliona euro, czyli niemal 5,2 miliona złotych.

Zidane wróci do pracy? Chce go angielski gigant

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA