Gwiazdor Rakowa “mega sfrustrowany”. Chce więcej grać

22 wrz 2023, 11:05

Sonny Kittel nie znalazł się w wyjściowym składzie Rakowa Częstochowa w czwartkowym meczu Ligi Europy z Atalantą. Fakt ten ma sprawiać, że były piłkarz HSV Hamburg jest coraz bardziej niezadowolony ze swojej sytuacji – twierdzi dziennik “Bild”. Jego frustracja nie dotyczy jednak tylko czasu gry.

Raków przegrał z Atalantą

Raków Częstochowa dostał bolesną nauczkę w pierwszym w historii meczu fazy grupowej europejskiego pucharu. W 1. kolejce Ligi Europy w starciu z Atalantą mistrzowie Polski dzielnie się bronili, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale po przerwie dali sobie wbić dwie bramki i przegrali 0:2.

Pierwsze zmiany Dawid Szwarga przeprowadził po godzinie gry, gdy na placu gry pojawił się m.in. Sonny Kittel. To właśnie po jego podaniu Raków miał najlepszą okazję w tym meczu, gdy sam na sam z bramkarzem Atalanty wyszedł Ben Lederman. Nie zdołał on jednak znaleźć drogi do siatki.

Kittel niezadowolony ze swojej pozycji

Starcie z Atalantą było już siódmym w tym sezonie, w którym Kittel zasiadł na ławce rezerwowych. Dotychczas tylko trzy razy dostawał szansę od Dawida Szwargi od pierwszej minuty. Jak informuje niemiecki dziennik “Bild”, fakt ten coraz bardziej irytuje 30-latka.

Kittel rzekomo ma być niezadowolony ze swojej pozycji w zespole mistrza Polski. “Bild” użył nawet sformułowania “mega frustracja”, która nie wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie gra tyle, ile by chciał. Dotyczy ona również podejścia sztabu trenerskiego do jego treningów.

W poprzednich latach, gdy Kittel był zawodnikiem HSV Hamburg, jego trenerzy godzili się na nieco mniejsze obciążenia treningowe z powodu wcześniejszych poważnych kontuzji. W Rakowie 30-latek musi jednak trenować tak samo ciężko, jak inni zawodnicy. “Bild” przekazał, że doprowadziło to do rozstania pomocnika ze współpracującą z nim od wielu lat agencją menedżerską.