Henryk Kasperczak skradł show na gali Ekstraklasy. 76-letni trener trafił do Galerii Sław

Aktualizacja: 30 maj 2023, 09:22
29 maj 2023, 22:27

Podczas poniedziałkowej gali PKO BP Ekstraklasy tuż przed ogłoszeniem piłkarza sezonu 2022/23 pięciu byłych piłkarzy polskiej ligi uhonorowano wprowadzeniem do galerii sław. Specjalne statuetki otrzymali Gerard Badia, Piotr Celeban, Paweł Brożek, Paweł Janas i Henryk Kasperczak. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Galeria Legend PKO BP Ekstraklasy większa o pięć nazwisk

Kamil Grosicki został wybrany najlepszym piłkarzem zakończonego sezonu, a oprócz niego wyróżniono także siedmiu piłkarzy oraz jednego trenera. Podczas gali poszerzono grono członków galerii sław PKO BP Ekstraklasy. Wszyscy wspomniani powyżej dołączyli do piłkarskiej elity w Polsce. Wbrew pozorom największe zdziwienie wywołała obecność Henryka Kasperczaka. Jednak nie dlatego, że były selekcjoner wielu reprezentacji został uhonorowany, ale dlatego, że zrobiono to w takim składzie.

Gerard Badia podczas swojego krótkiego przemówienia podziękował za to, że znalazł się w takim gronie i w takim miejscu, wyraźnie wskazując na Kasperczaka i Janasa. Hiszpan, który zdobył mistrzostwo Polski, podziękował też Polakom za dobre przyjęcie w kraju na początku lutego 2014 roku.

Laureaci Gali PKO BP Ekstraklasy
Fot. Piotr Kucza/400mm.pl

Natomiast Henryk Kasperczak po wręczeniu statuetki, postanowił prosto ze sceny wymienić swoje najważniejsze sukcesy zdobyte w karierze piłkarskiej oraz trenerskiej. Gdy już oddał głos innym, przypomniał sobie o kolejnych i kontynuował swoją przemowę ku aprobacie ze strony wszystkich obecnych na sali. Na koniec, gdy prowadzący zamierzali przejść do wręczenia nagrody dla najlepszego piłkarza – Badia, Brożek, Celeban i Janas zeszli ze sceny, a Kasperczak dalej stał na scenie, co wyglądało na dobitne wskazanie, kto przede wszystkim zasługuje na miano legendy.

76-letni szkoleniowiec pomimo ogromnego doświadczenia w roli selekcjonera nigdy nie objął reprezentacji Polski. Jego największe sukcesy to wicemistrzostwo oraz 3. miejsce w Pucharze Narodów Afryki. Najpierw był brąz z Wybrzeżem Kości Słoniowej w 1994 roku, dwa lata pózniej srebro z Tunezją. Oprócz tego Kasperczak sięgnął po Puchar Francji (1984) z FC Metz, ćwierćfinał Zdobywców Pucharów (1991) z Montepellier oraz dwukrotne mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków (2003, 2004).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Poważne kłopoty spółki powiązanej z High Legue. MSWiA zablokowało jej środki finansowe

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA