Poważne kłopoty spółek i osób powiązanych z HIGH Legue. MSWiA zablokowało im środki finansowe

Spółki High League Bielecki o H-Agency kierujące słynną federacją freak-fightową zostały wpisane na listę sankcyjną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystko przez powiązania z rosyjskim reżimem. Podjęta decyzja jest pokłosiem podtrzymania wyroku dla Andrzeja Poczobuta przez Białoruś. MSWiA objęło restrykcjami łącznie 365 obywateli tego kraju oraz 20 podmiotów gospodarczych.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

To może być już ostateczny koniec federacji HIGH League

Najbliższa gala High League miała się odbyć 17 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie. Możliwe jednak, że do zapowiadanego wydarzenia nie dojdzie. Wszystko dlatego, że rzeczywistymi beneficjentami prowadzonej przez HIGH League działalności mają być obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego – Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva.

– Ponadto na liście są przedsiębiorcy powiązani z kapitałem rosyjskim. To 15 obywateli Federacji Rosyjskiej i 1 Białorusin. Wśród objętych sankcjami jest także 20 podmiotów gospodarczych (19 powiązanych z Rosją i 1 powiązany z Białorusią). Osoby te promowały reżim białoruski, a także angażowały się w legitymizowanie i wspieranie represyjnej polityki władz w Mińsku. Są one odpowiedzialne również za motywowany politycznie wyrok wobec Andrzeja Poczobuta, wydany na podstawie fałszywych zarzutów – czytamy w komunikacie MSWiA.

W innym komunikacie upublicznionym przez MSWiA podkreślono, że osoby te mają utrzymywać bliskie relacje z Ramzanem Kadyrowem. Przywódca Czeczenii znajduje się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej. W związku z tym zablokowano wszystkie środki finansowe należące do wspominanej federacji.

Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne […], a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki – możemy przeczytać w komunikacie MSWiA.

Jak poinformował Szymon Jadczak, sankcje dla HIGH League wynikają także z informacji pozyskanych przez amerykańskie służby. Dziennikarz opublikował krótki tekst na Twitterze, z którego wynika, że “Departament Skarbu USA Objął sankcjami finansowymi organizację ACA z powodu jej bezpośrednich powiązań z Ramzanem Kadyrowem. Przedstawicielem ACA na Europę był Baysangur Edelbiev – brat właścicieli podmiotu H-Agency. Utworzenie High League umożliwiło osobom powiązanym z Kadyrowem kontynuowanie działalności w Polsce”.

Do sprawy już odniosła się sama federacja. Krótkie oświadczenie opublikowane w mediach społecznościowych sugeruje, że nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. – Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działam prawnym. Prosimy o cierpliwość. Głos w sprawie zabrał również Michał Baron, współzałożyciel konkurencyjnej federacji FAME MMA znany jako Boxdel.

Malik Montana w relacji na Instagramie szybko odpowiedział słowami “kapitan cały czas jest”. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja High League jako marki zrobiła się bardzo skomplikowana, co z kolei może zwrócić jeszcze większą uwagę na freak-fighty.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sławomir Peszko w Fame MMA? Zawodnik zdradził szczegóły

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA