Strona główna Lekkoatletyka HME Belgrad 2017 HME w Belgradzie: Hołub i Święty w finale biegu na 400 metrów!

HME w Belgradzie: Hołub i Święty w finale biegu na 400 metrów!

0

Świetnie spisały się nasze zawodniczki w biegach półfinałowych na dystansie 400 metrów. Małgorzata Hołub oraz Justyna Święty wywalczyły bezpośredni awans do finału, stając się w tym momencie jednymi z kandydatek do walki o medale. 

W pierwszym półfinałowym biegu oglądaliśmy Małgorzatę Hołub. Po dość dobrym starcie i bardzo dobrze rozegranym pierwszym okrążeniu, Polka miała w zasięgu dwie prowadzące zawodniczki – Zuzannę Hejnovą (Czechy) oraz Eilidh Doyle (Wielka Brytania). Drugie okrążenie to wrzucenie wyższego biegu i walka o dwa pierwsze miejsca, które dają bezpośredni awans do finału. Hołub ostatnie 100 metrów biegła bardzo szybko i na samym finiszu udało jej się wyprzedzić Brytyjkę, a z Czeszką przegrała zaledwie o kilkanaście centymetrów. Czas 52,76 sekundy i bezpośredni awans do finału.

W drugim biegu półfinałowym oglądaliśmy Justynę Święty. Polka już przed europejskim czempionatem była stawiana w gronie faworytek do zdobycia medalu. Pierwsze okrążenie naszej zawodniczki było ciężkie, gdyż została lekko zamknięta i musiała użyć dużo więcej sił, aby na finiszu wywalczyć miejsce dające bezpośredni awans do finału. Na szczęście udało się to zrobić, drugie miejsce z czasem 52,60 sekundy.

W trzecim biegu oglądaliśmy Igę Baumgart, która niestety jako jedyna z trójki nie awansowała do finału. Nasza zawodniczka zajęła w swojej serii 4. miejsce z czasem 53,76 sekundy, który niestety nie dał awansu do finału.

Komentarze