Strona główna Lekkoatletyka HME Belgrad 2017 HME w Belgradzie: Niesamowita walka i medal Święty!

HME w Belgradzie: Niesamowita walka i medal Święty!

0

Po niesamowitej walce Justyna Święty zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów kobiet podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Belgradzie! Druga nasza reprezentantka, Małgorzata Hołub była szósta.

Początek biegu to spokojne tempo Polek i dwie ostatnie pozycje. Na ostatniej prostej wydarzyło się jednak to czego nikt nie mógł się spodziewać. Justyna Święty tracąca kilkadziesiąt metrów do liderującej czwórki wyprzedziła dwie rywalki i sięgnęła po swój pierwszy seniorski medal z czasem 52.52s!

Złoto zdobyła Francuzka Floria Guei z czasem 51.90, z kolei srebro przypadło Zuzanie Hejnovej. Ostatnie miejsce zajęła druga z reprezentantek Polski, Małgorzata Hołub, 54.29.