HME Glasgow: Biało-Czerwoni bez medalu w sztafecie!

3 mar 2019, 21:43

Reprezentanci Polski w składzie: Dariusz Kowaluk, Rafał Omelko, Tymoteusz Zimny i sensacyjnie Damian Czykier zajęli 4. miejsce w sztafecie 4×400 metrów. Bieg rozstawny zwyciężyli Belgowie.

Biało-Czerwonym nie udało zdobyć się medalu podczas ostatniego dnia Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Polacy borykający się z kontuzjami zajęli 4, pozycję z czasem 3.08.40 Na pierwszej zmianie obserwowaliśmy Dariusza Kowaluka. Polak pobiegł odważnie i przekazał sztafetę na 5. miejscu. Na drugiej zmianie śledziliśmy poczynania będącego w zdecydowanie gorszej formie niż przed laty Rafała Omelkę. Polak pobiegł na miarę swoich aktualnych możliwości i oddał pałeczkę na 3. pozycji.

Na trzeciej zmianie w reprezentacji Polski pobiegł Tymoteusz Zimny. Młody zawodnik Śląska Wrocław zaprezentował się bardzo dobrze i przekazał pałeczkę naszemu płotkarzowi, Damianowi Czykierowi na 4. pozycji. Polak w świetnym stylu zastąpił Karola Zalewskiego, pobiegł na miarę swoich możliwości i przyprowadził naszą sztafetę tuż za podium.

Bieg rozstawny zwyciężyli Belgowie z czasem 3.06.27. Podium uzupełnili Hiszpanie (3.06.32) i Francuzi (3.07.71).