Strona główna Lekkoatletyka HME w Glasgow: 60 m ppł. mężczyzn i kobiet – Damian CZYKIER...

HME w Glasgow: 60 m ppł. mężczyzn i kobiet – Damian CZYKIER i Klaudia SICIARZ w półfinale.

0
Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 16-17.02.2019 r. FOT. Adam Kowalski

Damian CZYKIER awansował z czasem do półfinału biegu na 60 m ppł. mężczyzn, co nie  udało się naszemu drugiemu zawodnikowi – Dominikowi BOCHENKOWI. Wśród pań swobodny awans Klaudii SICIARZ  i odpadnięcie Karoliny KOŁECZEK.

Jako pierwsi do rywalizacji w biegu przez płotki przystąpili mężczyźni – 31 zawodników w czterech seriach eliminacyjnych. Do półfinałów awansowało po trzech najlepszych płotkarzy z każdego biegu oraz czterech z najlepszymi czasami ze wszystkich serii eliminacyjnych. Pierwszy z Polaków – Dominik BOCHENEK – pobiegł w drugim biegu eliminacyjnym, w którym zajął czwarte miejsce z przeciętnym czasem 7,92 i nie uzyskał automatycznego awansu do dalszej rundy. Jak się później okazało, jego czas nie był wystarczający, aby zakwalifikować się do półfinałów.

Drugi z Polaków – Damian CZYKIER – również zajął  czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, ale dzięki uzyskanemu znacznie lepszemu czasowi (7,82) mógł być pewny awansu do drugiej rundy rywalizacji. Jego czas pozwolił mu zająć w sumie 13. miejsce w eliminacjach.

Najlepszym zawodnikiem tej fazy rywalizacji okazał się wicemistrz olimpijski na 110 m ppł. z Rio de Janeiro Hiszpan Orlando ORTEGA z wynikiem 7,61. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Andy POZZI – 7,62,  a trzecie Francuz Pascal MARTINOT-LAGARDE – 7,64.

Wśród pań na tym samym dystansie do rywalizacji przystąpiło 28 zawodniczek podzielonych na 4 biegi eliminacyjne, wśród nich dwie Polki – Klaudia SICIARZ i Karolina KOŁECZEK. Zasady kwalifikacji do półfinałów były identyczne, jak w przypadku mężczyzn.

Jako pierwsza z naszych zawodniczek do walki o półfinał przystąpiła młoda Klaudia SICIARZ. Polka po bardzo dobrym i spokojnym biegu zajęła drugie miejsce i z wynikiem 8,13 pewnie awansowała do półfinału. Niestety, to samo nie udało się drugiej naszej reprezentantce – Karolinie KOŁECZEK, która uderzając w dwa ostatnie płotki, wybiła się z rytmu i zajęła dopiero siódme miejsce w czwartej serii eliminacyjnej z czasem 8,37, co dało jej w sumie dopiero 23. miejsce w tej fazie rywalizacji i brak awansu.

Najlepszą w eliminacjach okazała się Nadine VISSER z Holandii (7,99), przed Solene NDAMA z Francji (8,04) – która dzień wcześniej zdobyła brązowy medal w rywalizacji pięcioboistek – i jedną z faworytek Cindy ROLEDER z Niemiec (8,04).

Półfinały zaplanowano na dzisiejsze wczesne popołudnie, a finały na dzisiaj wieczór.

 

Komentarze