HME w Glasgow: Polska na szczycie klasyfikacji medalowej!

3 mar 2019, 22:01

POLSKA LEKKOATLETYKĄ STOI! Nasi reprezentacji podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow spisali się znakomicie i zdobyli siedem medali (5 złotych i 2 srebrne). Pozwoliło im to wygrać klasyfikację medalową. Podium uzupełniły Wielka Brytania oraz Hiszpania.

Choć medali podczas europejskiego czempionatu mogło być więcej to i tak jesteśmy dumni z naszych reprezentantów. Polacy zdobyli pięć złotych medali, a to za sprawą Michała Haratyka (pchnięcie kulą), Ewy Swobody (60 metrów), Pawła Wojciechowskiego (skok o tyczce), Marcina Lewandowskiego (1500 metrów) oraz naszej damskiej sztafety 4×400 metrów.

Do worka dołożyliśmy jeszcze dwa srebra – Piotra Liska w skoku o tyczce oraz Sofii Ennaoui w biegu na 1500 metrów. Do tego nasi reprezentacji zajęli również kilka miejsc w czołowej ósemce swoich konkurencji.

Gratulujemy i już nie możemy doczekać się Drużynowych Mistrzostw Europy, które w sierpniu odbędą się w Bydgoszczy oraz jesiennych Mistrzostw Świata w Doha. Po drodze naszych reprezentantów będą czekać jeszcze Mistrzostwa Świata sztafet.