HMŚ w Birmingham: Piotr Lisek z brązowym medalem!!!

Aktualizacja: 4 mar 2018, 21:04
4 mar 2018, 19:32

Piotr Lisek zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce. Polak uplasował się na najniższym stopniu podium z wynikiem 5,85 m. Złoty medal wywalczył Francuz Renaud Lavillenie.

Lisek postanowił zaryzykować i po pierwszym nieudanym skoku na 5,80 m przeniósł dwa kolejne na 5,85 m. Ten manewr okazał się bardzo skuteczny, ponieważ Polak pokonał tę wysokość i zagwarantował sobie miejsce na podium.

Złoty medal zdobył reprezentant Francji Renaud Lavillenie, który jako jedyny pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,90 m. Srebrny medal wywalczył Sam Kendricks. Amerykanin podobnie jak Piotr Lisek uzyskał wynik 5,85 m.

Niestety nieudany start zaliczył Paweł Wojciechowski. Drugi z reprezentantów Polski zakończył konkurs z wynikiem 5,60 m i został sklasyfikowany na 13. miejscu.