HMŚ Portland: Polska bez medalu w trzecim dniu mistrzostw, a było blisko

20 mar 2016, 11:35

Justyna Święty zajęła piąte miejsce w finałowym biegu na 400 m podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce, które odbywają się w amerykańskim Portland. Na medale miały jeszcze szanse Renata Pliś i Danuta Urbanik, ale rywalizację na 1500 m zakończyły odpowiednio na 7. i 9. miejscu.

W finale na 400 m kobiet wystąpiło sześć zawodniczek, więc szanse na podium były spore. Niestety rywalki okazały się lepsze i Polka z czasem 52,46 wyprzedziła tylko Ivetę Putalovą ze Słowacji. Złoty medal zdobyła reprezentantka Bahrajnu Oluwakemi Adekoya (51.45), druga była Ashley Spencer (51.72), a trzecia Quanera Hayes (51.76).

Na 1500 m kobiet do medalu naszym zawodniczkom brakowało nieco więcej. Siódma Renata Pliś uzyskała czas  4.10,14, a dziewiąta Danuta Urbanik 4.12,59. Dla porównania Gudaf Tsegay, która zajęła trzecią pozycję przebiegła ten dystans w 4.05,71. Zwyciężyła Sifan Hassan (4.04,96),  a druga była Dawit Seyaum (4.05,30).

Na półfinale rywalizację zakończyła nasza sprinterka Marika Popowicz-Drapała, która z czasem 7.34 zajęła ostatnią pozycję w swoim biegu.