HMŚ Portland: Srebro sztafety 4 x 400 m, brąz Lićwinko!

20 mar 2016, 22:21

Kobieca sztafeta 4 x 400 m zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Świata w Portland. Brązowy krążek dołożyła także Kamila Lićwinko w skoku wzwyż. Jest to drugi i trzeci medal dla Polski w tych mistrzostwach.

Polki od samego początku biegły w czołówce. Na pierwszej zmianie doszło do małego zamieszania, w wyniku czego przewróciła się reprezentantka Jamajki. Po drugiej zmianie Polki awansowały na drugie miejsce. Na trzeciej i czwartej zmianie “biało-czerwone” utrzymywały drugą pozycję i przybiegły na metę tylko za Amerykankami. Brązowy medal zdobyły Rumunki.

Drugi medal dla Polski tego dnia zdobyła Kamila Lićwinko, która w najlepszej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,96 m. Polka nie zdołała obronić tytułu zdobytego przed dwoma latami w Sopocie.

Lićwinko nie najlepiej rozpoczęła konkurs, już na wysokości 1,84 miała jedną zrzutkę. Lepiej było już na wysokości 1,89, którą Polka pokonała bez problemu. Po jednej zrzutce zaliczyła na kolejnych wysokościach, a więc 1,93 i 1,96 m.

Zwyciężyła Amerykanka Vashti Cunningham, która podobnie jak Lićwinko zaliczyła wysokość 1,96, ale zrobiła to w pierwszej próbie. Amerykanka świetnie radziła sobie do wysokości 1,99. Do tego momentu nie miała ani jednej zrzutki. Srebrny medal zdobyła doświadczona Hiszpanka Ruth Beitia, która wyprzedziła Lićwinko mniejszą liczbą zrzutek.

Dla Polski to drugi i trzeci medal na tej imprezie. Już pierwszego dnia brązowy krążek w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek.