Hokejowa Liga Mistrzów: Czwarta porażka mistrzów Polski

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:18
8 wrz 2019, 20:29

W swoim czwartym spotkaniu hokejowej Ligi Mistrzów GKS Tychy przegrał na wyjeździe z Djurgarden Sztokholm 0:2. Dla Tyszan była to czwarta porażka w rozgrywkach.

Tyszanie, którzy dwukrotnie ulegli mistrzowi Niemiec Adlerowi Mannheim (2:3 po dogrywce oraz 0:5 na wyjeździe) spotkanie z Szwecji zaczęli bardzo odważnie jednak z minuty na minutę przewaga gospodarzy wzrastała. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem choć Tyszanie umieścili krążek w bramce to gol nie został uznany. W drugiej części spotkania zaatakowali gospodarze , a efektem tego była bramka w ostatnich sekundach drugiej tercji. Wynik w 45.minucie ustalił Olle Alsing uderzeniem z niebieskiej linii.

Po czterech kolejkach Tyszanie mają na koncie jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w tabel bez szans na awans do fazy play off.

Mistrzowie Polski rozegrają w październiku dwa ostatnie spotkania w ramach Ligi Mistrzów, a ich rywalem dwukrotnie będzie wicemistrz Austrii Vienna Capitals.

Djurgarden – GKS Tychy 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Olle Alsing 40, 2-0 Olle Alsing 45

Kary: Djurgarden 18 – GKS Tychy 14