Strona główna Żużel 1. Liga Hubert Łęgowik we Włókniarzu!

Hubert Łęgowik we Włókniarzu!

0

Kolejny wychowanek częstochowskiego klubu wraca po rocznej przerwie do Włókniarza Częstochowa. Tym razem jest nim Hubert Łęgowik.

Po ciężkich staraniach prezesa Włókniarza Częstochowa, Michała Świącika, ostatecznie udało się podpisać kontrakt z Hubertem Łęgowikiem. Sam zawodnik przyznał, że miał kilka ciekawych ofert z klubów ekstraligowych, jednak do końca czekał na to jak potoczą się losy częstochowskiego klubu. Nie chciał on bowiem startować w niższej klasie rozgrywkowej niż Nice PLŻ. Ostatecznie I i II ligę połączono, co skłoniło Huberta do podpisania kontraktu właśnie w Częstochowie. Ostatni rok startów jako junior spędzi więc w swoim macierzystym klubie z czego bardzo się cieszy.

“Łęgi” to kolejny wychowanek częstochowskiego Włókniarza, który zdecydował się związać z klubem kontraktem na sezon 2016. Wcześniej do drużyny dołączył m.in. Mateusz Borowicz i Artur Czaja. Ważne kontrakty ma również szerokie grono zawodników do 21-go roku życia. Jeden z nich będzie tworzył z Hubertem w przyszłym sezonie parę juniorską.

Łęgowik uważa, że skład złożony w większości z wychowanków jest niewątpliwie atutem. Może to niewątpliwie przyciągnąć częstochowską publiczność, bo kto nie chciałby oglądać walczących do ostatniej kreski wychowanków swojego klubu.

Komentarze