Strona główna Lekkoatletyka I Grand Prix Gliwic: Rozpędzony Nowicki z nowym rekordem życiowym!

I Grand Prix Gliwic: Rozpędzony Nowicki z nowym rekordem życiowym!

0

W niesamowitej formie jest w tym sezonie Wojtek Nowicki! Zawodnik KS Podlasie Białystok ze startu na start uzyskuje coraz lepsze rezultaty. Dzisiaj przeszedł jednak samego siebie bijąc swój rekord życiowy i wskakując na pierwsze miejsce list światowych!

Jeszcze w piątek na memoriale Kusocińskiego w Chorzowie mogliśmy oglądać cieszącego się z nowej życiówki Nowickiego. Można było się domyślać, że skoro uzyskuje tak wspaniałe rezultaty w słabych warunkach fizycznych, to jak daleko rzuci przy okazji konkursu w dobrej pogodzie.

Dziś w Gliwicach wszystko złożyło się na możliwość uzyskania świetnych rezultatów. Wojtek wykorzystał to w stu procentach! Najpierw poprawił życiówkę i najlepszy wynik na świecie uzyskując 81.14 metrów. W następnej kolejce Wojtek uzyskał jeszcze lepszy rezultat- 81.45 metrów.

Wojtek rzucając dzisiaj tak daleko zapisuje się w historii polskiej lekkoatletyki- wskakuje on bowiem na 3. miejsce w listach wszech czasów. Wyżej od niego pozostają tylko Szymon Ziółkowski (83.38 metrów), oraz Paweł Fajdek (83.93 metrów).

Komentarze