I liga koszykarzy: Pierwszy mecz finałowy dla Legii

Aktualizacja: 8 maj 2016, 06:56
7 maj 2016, 21:06

W pierwszym finałowym meczu play-off I ligi koszykówki rozegranym w Krośnie Legia Warszawa wygrała z Miastem Szkła 70-84. Stan rywalizacji w serii do trzech wygranych 1-0 dla klubu ze stolicy.

Do pierwszej wygranej zespół z Warszawy poprowadził kwartet: Grzegorz Kukiełka (21 pkt, 3 zb), Michał Aleksandrowicz (18 pkt, 4 zb), Adam Linowski (11 pkt, 8 zb, 2 asysty) oraz Łukasz Wilczek (11 pkt, 11 zb, 5 asyst). Najwięcej punktów dla ekipy z Krosna zdobył Daniel Oczkowicz- 12.

Kluczowa dla wyniku spotkania była seria Legii w czwartej kwarcie. Od wyniku 66:63, podopieczni trenera Piotra Bakuna zdobyli aż 12 punktów z rzędu i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Dla Miasta Szkła była to druga porażka w sezonie.