Strona główna Lekkoatletyka IAAF: Włodarczyk z najlepszym wynikiem punktowym w 2017 roku!

IAAF: Włodarczyk z najlepszym wynikiem punktowym w 2017 roku!

0
Foto: zimbio.com

W 2017 roku Anita Włodarczyk obroniła tytuły Mistrzyni Świata oraz Mistrzyni Polski. Młociarka wygrała również plebiscyt prestiżowego amerykańskiego magazynu “Track & Field News”. Jak się okazało jej najlepszy wynik w sezonie ustanowiony w Cetniewie – 82,87 metra, jest również najlepszym wynikiem punktowym wśród kobiet według tabel IAAF! 

Wynik 11 centymetrów gorszy od rekordu świata ustanowionego przez Włodarczyk w Warszawie w 2016 roku, został najlepszym wynikiem punktowym tabel IAAF wśród wszystkich lekkoatletek. Rezultat 82,87 metra punktowo przebił rekord świata w biegu ulicznym kobiet na 10 km uzyskany przez Joyciline Jepkosgei  (29:43 minuty) oraz rzut Sandry Perković, która posłała dysk na odległość 71,41 metra.

Rok 2017 w wykonaniu Anity Włodarczyk był niemal idealny. Początek był bardzo obiecujący, gdyż już w pierwszych zawodach Polka uzyskała wynik bliski 80 metrów (79,73 metry). Później przyszła “gorsza chwila” i na rzuty w granicę “marzeń” musieliśmy czekać blisko 2 miesiące. Złoty medal Mistrzostw Polski z wynikiem 80,79 metra. Konkurs w Cetniewie, gdzie Włodarczyk udowodniła, że stać ją w tym sezonie na walkę o nowy rekord świata (82,87 metra). Złoty medal Mistrzostw Świata w Londynie, choć nie aż tak spektakularny, gdyż wywalczony z wynikiem 77,90 metra (“najsłabszy” wynik Polki w historii, kiedy to zdobywała złoto międzynarodowej imprezy), ale okraszony ogromną ambicją i hartem ducha.

Komentarze