4 lip 2022, 12:35

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym opiekunem reprezentacji U-21 został Michał Probierz. Doświadczony trener zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Michał Probierz wraca z bezrobocia. Dostał angaż od PZPN

Michał Probierz w ostatnich latach miał okazję opiekować się takimi klubami jak Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok czy Cracovia. Z Dumą Podlasia 49-latek sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski (2010) oraz wicemistrzostwo kraju (2017), natomiast z krakowskim zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski (2020).

Na początku stycznia 2022 roku podpisał również kontrakt z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Jego przygoda w tym klubie trwała jednak tylko dwa dni. Teraz 49-latek będzie mógł sprawdzić się w nowej roli, gdyż właśnie został ogłoszony nowym opiekunem reprezentacji Polski do lat 21.

Postaram się odwiedzić wszystkich trenerów z Ekstraklasy i pierwszej ligi, aby móc z nimi porozmawiać. Chcę poznać zawodników, których mam do dyspozycji, a każdy trener ma jakąś wizję, każdy trener ma jakieś wprowadzenie, dlatego też ważne jest ustalenie priorytetów – skomentował wybór na nowego selekcjonera reprezentacji Polski Michał Probierz.

Przypomnijmy, że wcześniej z polską kadrą pracował Maciej Stolarczyk. Funkcję trenera reprezentacji do lat 21 piastował od połowy października 2020 roku. Poprowadził on Polaków w trzynastu meczach. Dziesięć z nich to potyczki w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. Stolarczyk może pochwalić się w nich bilansem pięciu zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek.

Niestety, kadra pod jego wodzą przegrała w barażach do wspomnianego turnieju z Niemcami (1:2). W połowie czerwca 50-latek odszedł więc z reprezentacji i objął stanowisko trenera Jagielloni Białystok.

Maciej Stolarczyk trenerem Jagiellonii! „Przywiozłem ze sobą kajdanki”