Strona główna Archiwa polskiego-sportu Igrzyska Europejskie 2015 IE: Polska na 19. miejscu w klasyfikacji medalowej

IE: Polska na 19. miejscu w klasyfikacji medalowej

0

Zakończyły się I Igrzyska Europejskie. Czas zatem na podsumowania, także jeżeli chodzi o tabelę medalową. Na jej czele jest reprezentacja Rosji ze 164 medalami!

Nasi sportowcy zdobyli ich 20, jednak tylko dwukrotnie złoto. Uczyniły to szablista, Angelika Wątor oraz kajakarka, Marta Walczykiewicz.

19. pozycja nie jest wysoką, stać nas było na dużo więcej ale musimy mieć na uwadze, że nie reprezentował nas “pierwszy garnitur”. Z pewnością osiągnięcia byłyby bardziej okazałe, gdyby wystartowały największe gwiazdy lekkiej atletyki czy mistrzowie świata w siatkówce. Dlatego prestiż tego wydarzenia nie jest wysoki na tyle, byśmy musieli się takim wynikiem przejmować.

Pierwsze 20 miejsc klasyfikacji medalowej:

1.Rosja794045164
2.Azerbejdżan21152056
3.Wielka Brytania18101947
4.Niemcy16173366
5.Francja12131843
6.Włochy10261147
7.Białoruś10112243
8.Ukraina8142446
9.Holandia812929
10.Hiszpania8111130
11.Węgry84820
12.Serbia84315
13.Szwajcaria74415
14.Turcja641929
15.Belgia44311
16.Dania43512
17.Rumunia35412
18.Portugalia34310
19.Polska281020
20.Austria27413

Komentarze