IE: Artur Szalpuk podwójnym liderem – garść statystyk poturniejowych!

29 cze 2015, 23:11

W niedzielę polscy siatkarze i siatkarki rozegrali swoje ostatnie mecze w ramach Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Baku. Kadra prowadzona przez Andrzeja Kowala znalazła się tuż za podium, a żeńska reprezentacja zdobyła srebrny medal. Sprawdźcie, jak w statystykach prezentowali się nasi zawodnicy i zawodniczki.

Najlepiej punktującym nie tylko naszej drużyny, ale także spośród wszystkich siatkarzy był Artur Szalpuk, który zdobył 134 punkty. Całkiem nieźle spisali się również Dawid Konarski (5. miejsce i 112 punktów) i Aleksander Śliwka (7. miejsce i 106 punktów). Wśród naszych zawodniczek najwięcej punktów zdobyły Katarzyna Zaroślińska (2. miejsce i 151 punktów) i Katarzyna Skowrońska-Dolata (3. miejsce i 124 punkty).

W ataku najlepiej spisali się Szymon Romać (8. miejsce), Aleksander Śliwka (11. miejsce) i Artur Szalpuk (12. lokata), a ich skuteczność oscylowała wokół 50. proc. Z kolei spośród siatkarek najwięcej ataków kończyła Katarzyna Zaroślińska (47,17 proc. i 9. miejsce).

Najlepiej punktujący siatkarz całych Igrzysk Europejskich, Artur Szalpuk znalazł się również na 1. miejscu w zestawieniu najlepiej serwujących, który zapisał na swoim koncie 18 asów serwisowych. Wśród naszych reprezentantek ponownie najlepsza była Katarzyna Zaroślińska, która zajmując 9. miejsce wyprzedziła o 2 “oczka” Agnieszkę Bednarek-Kaszę.

Trochę słabiej polscy siatkarze wypadli w rankingu przyjmujących – najwyżej w zestawieniu znalazł się Aleksander Śliwka(16. lokata), którzy zanotował 34.04 proc. przyjęcia perfekcyjnego. Najlepsza wśród naszych zawodniczek w tym elemencie okazała się Anna Werblińska – 6. miejsce i 37,26 proc. przyjęcia perfekcyjnego.

Jeżeli chodzi o blok, zdecydowanym liderem w ekipie siatkarzy został Grzegorz Kosok – 3. lokata i 20 skutecznych bloków, a w drużynie siatkarek ponownie Katarzyna Zaroślińska – 6. miejsce i 17 skutecznych bloków.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA