Iga Świątek – Aryna Sabalenka: Gdzie oglądać (23.04)? Transmisja z finału WTA Stuttgart

23 kwi 2023, 11:15

Iga Świątek i Aryna Sabalenka zmierzą się w finale turnieju WTA w Stuttgarcie. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić polska tenisistka, która w przeszłości grała z Białorusinką już siedmiokrotnie. Gdzie i kiedy oglądać ten mecz?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek chce obronić w Stuttgarcie swój tytuł mistrzowski

W drodze do finału Iga Świątek wygrała z Chinką Qinwen Zheng 6:1, 6:4 i Czeszką Karolinę Pliskovą 4:6, 6:1, 6:2. Niezbyt długo spędziła natomiast na kortach w starciu półfinałowym. Już po kilkunastu minutach z powodu kontuzji mecz poddała Tunezyjka Ons Jabeur. Przy stanie 1:0 Tunezyjka musiała poprosić o przerwę. Na chwilę wróciła jeszcze na kort, ale było to bezcelowe. Starcie zakończyło się po 18 minutach.

Teraz czeka ją jednak trudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie Aryna Sabalenka. Świątek z Białorusinką mierzyła się już siedem razy.  Bilans jest korzystny dla naszej tenisistki (5-2). Ostatni mecz padł jednak łupem rywalki Igi Świątek. W listopadzie w półfinale WTA Finals Sabalenka wygrała 2:6, 6:2, 1:6. Faworytką przed niedzielnym starciem będzie jednak Polka.

Trzeba jednak pamiętać, że Sabalenka doskonale zaczęła sezon. W styczniu triumfowała w wielkoszlemowym Australian Open Polka na koncie ma natomiast lutowy triumf w Dausze. Z koli turniej w Stuttgarcie jest jej pierwszym od kilku tygodni. Wcześniej raszynianka zmagała się z kontuzją żeber.

Iga Świątek – Aryna Sabalenka: Gdzie oglądać? Transmisja

Mecz Świątek – Sabalenka, który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia, zaplanowany jest na godzinę 13:00. Transmisję przeprowadzi z niego stacja Canal+Premium. Natomiast w internecie będzie go można obejrzeć na platformie Canal+ Online.